Starší žáci – teambuilding Boskovice 15. – 16. 8. 2023

Seznam zápasů

U15 - Starší žáci


Ve dnech 15. – 16. 8. 2023 jsme se zúčastnili teambuildingu v Boskovicích na ranči Život prožitků. Výprava čítající 22 hráčů a 3 trenérů se vydala časně ráno na vlakem směr Brno, následně až do Boskovic. A to všechno s „plnou polní“, každý si bral všechny věci sám. Do toho hráči byli bez mobilů. Cílem naší výpravy bylo začít vědomě tvořit tým a samozřejmě si to společně užít!

V úterý po únavné pěší cestě z nádraží nás na ranči čekala beseda s Lukášem Vorlickým, odchovance FC Boskovice a Zbrojovky Brno, který je aktuálně hráčem Atalanty Bergamo (IT) a reprezentantem ČR U21. Poté jsme šli všichni postavit naše stany a vydali se na společný oběd, po němž jsme se odebrali na místní fotbalový stadion.

V odpoledne nás pak čekaly na kvalitním trávníku 2 utkání s místními Boskovicemi a Žijeme hrou – Kunštát. Do Boskovic za námi přijel i náš kondiční trenér, pan Fikar, abychom si mohli ukotvit a nastavit rozcvičení před zápasy. Utkání se hrála ve velkém vedru, teplota na slunci dosahovala 35 stupňů Celsia. Všichni naši hráči se v zápasech „vydali“ a poté na ně čekala zasloužená odměna v podobě návštěvy místního koupaliště Červenky, jež nám posloužila jako výborná relaxace. Kromě samotného koupání, jízdy na tobogánu jsme také vyzvali na zápas kluky v beach volejbale. Bohužel, my trenéři, jsme kluky trochu podcenili a museli jsme zapnout na vyšší energetický level a využít volejbalových skills trenéra Veleby, abychom zvítězili 🙂

Večer jsme pak společně povečeřeli u ohně, kde jsem opékali špekáčky a klobásy. Následně si kluci zhodnotili odpolední přátelské utkání a následovalo naše krátké podívání o týmu a vztazích, které plynule navázalo na volbu kapitána, kdy každý z hráčů veřejně volil před skupinou. Krásný večer u ohně pak zakončily smutné penalty Sparty proti Kodani, které kluci ve velkých emocích sledovali na mobilu trenéra Skýby.

 

Druhý den jsme si po společné snídani sedli a pozvali do „kruhu“ pana Jiřího Vorlického, kouče, inovátora a lektora, bývalého trenéra mládežnických reprezentací ČR a koordinatora akademií FAČR, aktuálně trenéra třetiligového Blanska. Téma bylo jasné: Tým a jeho tvorba. Kromě samotného vyprávění a sdílení zkušeností pana Vorlického, byly kladeny otázky, mnohdy i ne tolik příjemné, klukům kz amyšlení, mnozí z nich dostali prostor a dokázali výborně reagovat a mluvit otevřeně před skupinou. Celá akce probíhala v pozitivní atmosféře, kdy bylo na náš všech cítit, že na sobě „makáme“.

Čeho jsme si všimli na teambuildingu? Více jsme si pomáhali. Dokázali jsme spolu více komunikovat. Pomalu, ale jistě se začínají někteří mluvit veřejně před skupinou, beze strachu a obran. Někteří začínají přebírat více zodpovědnosti. To všechno jsou první „vlaštovky.“ Přesto víme, v čem ještě máme rezervy a na čem pracovat, tak abychom táhli společně za jeden provaz a dokázali společně růst!

Dopoledne pak následovalo náročné balení stanů, úklid nepořádku a odchod směr na nádraží.

Za celý tým můžeme říct, že je teambuilding bavil a že si ho kluci užili! Věříme, že další podobné akce nám pomohou tvořit tým, protože je kontinuální proces, který nikdy nekončí!

Trenéři