Martin Svoboda

S fotbalem jsem začínal v HFK Třebíč. Vydržel jsem tam jen asi 2-3 roky žákovského věku. V dospělém věku jsem jen trénoval asi rok v Náramči. Poté jsem se konečně vykoupil z HFK a hrál za Lesonice.

S kamarádem u piva jsme se domluvili, že by naši čtyřletí synové mohli taky zkusit fotbal a že „v tý Fošce je to prej super“. Chapce jsme tedy v září 2016 přivedli do fotbalové školičky, kterou v té době vedl Luděk Procházka.

Asi tak po prvním tréninku zjišťoval, jestli by někdo z rodičů neměl zájem mu pomáhat. Řekl jsem, že to zkusím. Jeho přístup k trénování hrou a přirozená autorita, ale také trpělivost (nejen k dětem) – to vše prohloubilo můj zájem o trénování dětí. V prvním roce jsem si ještě nestihl udělat licenci, což jsem napravil na podzim 2017. Ten rok školičku vedl další vynikající trenér Rosťa Helštýn, od kterého jsem se snad také hodně naučil.

Doufám, že se mé znalosti v oblasti trénování budou i nadále posouvat správným směrem a budu i moci přispět Fošce k vychování dalších slušných dětí, třeba i fotbalistů.

Jinak šťastně ženatý, 2 synové (Seb už ve Fošce je, Max se zřejmě letos přidá). Pracuji jako programátor v cestovní agentuře. Volný čas trávím s rodinou jako „Ferda Mravenec“ (rekonstrukce chaty, výroba nábytku z masivu) – prostě vše, co je zrovna potřeba. Snad už se práce a výzev nebojím.