Report prvního čtvrtletí U14

S ročníkem 2005 nás čekal posun do starších žáků, což byl velký skok, jelikož jsme přecházeli na velké hřiště. I když jsme odehráli už minulou sezónu nějaké zápasy na velkém hřišti a v přípravě odehráli 4 utkání, tak nás čekala velká práce. Především dostat do kluků základní principy hry na velkém hřišti. Největším problémem pro nás byla a stále je velikost hřiště, i když jsme se v tomto ohledu posunuli o parník vpřed, tak stále většinu času se snažíme hrát přehuštěným středem hřiště a nevyužíváme kraje tak, jak by bylo potřeba. Dalším problémem byla spolupráce, týmová hra a rychlost řešení situací. V tomto ohledu jsme se posunuli o velký kus a některé akce jsou opravdu pohledné. V soutěži nás zdobí kreativita a odvaha, kdy dokážeme vzít hru na sebe před naší bránou, obcházet hráče ve středu hřiště, nebo vymyslet geniální průnikové nahrávky.
Nicméně stále máme k dokonalosti daleko, a to hlavně při řešení situací. Stále bych si představoval, že by jsme situace řešili rychleji a daleko efektivněji, jelikož kolikrát nedokáže kvůli špatnému řešení využít situace 3v1, 4v1. V soutěži se nám zatím daří díky těmto faktorům dominovat a oproti minulé sezóně, kdy jsme pracovali na herní odvaze, kombinaci pod tlakem, taktických věcech a moc často jsme nevyhrávali, jelikož jsme dělali velké množství chyb, tak teď kluci zažívají příjemný obrat.
Do budoucna máme dva problémy v naší hře. A to je když hrajeme se slabším soupeřem, který umí důsledně bránit, tak neumíme správně a rychle přenášet hru tak, abychom si vytvořili šance. A naopak, když hrajeme proti silnějšímu soupeři, tak jsme schopni pod tlakem hrát a soupeři se ve hře vyrovnat, nicméně oproti soupeři jsme nebezpeční jak krabice s koťaty.
V tréninku se stále musíme zaměřit na dovednosti, pohybovou složku a na slabší nohu, jelikož nás tyhle věci stále brzdí v posunu v některých věcech dále.