Žijeme hrou

zijeme-hrou_nove_220_220Na naší neprošlapané cestě nenacházíme jen překážky, ale také podobně uvažující trenéry a fotbalové funkcionáře v jiných místech ČR. Nejbližším partnerem, který s námi nejvíce souzní v tom, jakým směrem by se měl fotbal, jako celek, v České republice ubírat, je pro nás spolek „Žijeme hrou“.


Již v úvodu jednání charakterizoval tuto partu lidí, v čele s Jiřím Vorlickým, přístup, který se odlišoval od běžného standardu českého sportovního prostředí – chtějí přispívat ke smysluplnějšímu sportu, ve kterém se na první místo vrací prožitek sportovce, zábava a osobní rozvoj. Ke sportu, ve kterém by například trenér „nezatěžoval“ hráče svými zkušenostmi, ale pomáhal jim objevit fotbal jejich vlastní cestou a kvalitní sportovní výkony byly výsledkem hráčské chuti, nikoliv rodičovských ambicí nebo trenérského tlaku. Cílem je rovněž zapojit fotbal do širšího rodinného a společenského dění.


Jsme hrdí na to, že se FŠ stala i na klubové úrovni nedílnou součástí projektu „Žijeme hrou“, který již ovlivňuje i týmy jako je Zbrojovka Brno, klub Žijeme hrou a mnoho dalších po celé České republice.

Více o projektu na www.zijemehrou.cz.