U12: Report z prvního mistrovského utkání

Seznam zápasů

SK FŠ Třebíč vs Žďár nad Sázavou

U12 - Mladší žáci "B"

Výsledek1. třetina2. třetina
13 : 55 : 13 : 3

Sestava
Gruszka, Pokorný, Čermák, Štraus, Lapeš, Hadraba, Hotový, Jančok, Vzrák, Růžička, Vrzák

Střelci
6x Jančok, 5x Hotový, Štraus, Gruszka

Do prvního utkání jsme šli s osvěžením si základních herních pilířů – držet míč, po ztrátě co nejrychleji získat míč, být nekompromisní v zakončení, které bychom již měli mít zažité za vlastní. V rámci témat jsme chtěli si ověřit, jak jsme schopni z tréninku si přenést oblasti, kterým jsme se věnovali – dostávat se do čelního postavení a umět si udělat vzdálenost od soupeře, aby nám nedosáhl na míč.

Celý zápas se nám dařilo být neustále v držení míče i rychle ho po ztrátě získávat zpět. Oceňuji Matyho Gruszku z pozice brankáře, kdy hrál vysoko a pomáhal nám při získávání míčů a zakládání útoků.

První třetinu se dařilo se dostávat poměrně snadno do zakončení, vytvářet si střelecké příležitosti i prosazovat se individuálně. Součinnost měla své trhliny z hlediska vytváření si prostoru kolem soupeře, abychom si soupeře připravovali tam, kde ho potřebujeme mít, abychom si otevřeli prostor, ze kterých chceme zakončovat.

Do druhé třetiny jsme chtěli doladit některé detaily v součinnosti, ale celá druhá třetina byla katastrofální. Prorážení, přehušťování prostor, motání se a topení se v bezúčelném kličkování a spoustě nepřesností.

Třetí třetinu se podařilo si udělat místo kolem soupeře, více se mezi sebou vnímat a už jsme soupeře moc k míči nepouštěli. Vytvářeli jsme si mnoho střeleckých šancí a mnohem lépe jsme si již vytvářeli situace pro čelní postavení a postupování míče vpřed.