U13: Report z utkání s Kroměříží

V neděli 22.9.2019 sehráli naši kluci další domácí mistrovské utkání s týmem z Kroměříže.

FŠ Třebíč – SK Kroměříž 4:6 (3:2, 1:3, 0:1)

Nominace: Bartes, Brabec, Hala, Hynek, Jančok, Kolář, Ludvík, Mastný, Muška, Procházka, Rambousek, Šín
Branky: Bartes, Jančok, Kolář, Ludvík

První třetina ve výborné intenzitě a s plným soustředěním na zadané úkoly. Bohužel opět spousta jednoduchých individuálních ztrát při zakládání útoků a snížení aktivity v průběhu zápasu nám nedovolilo dovést zápas do vítězného konce.

Úkoly navazovali na předchozí zápasy:
1) větší zapojení záložníků a útočníků při zakládání útoků od brankáře
2) zvětšování a zmenšování hřiště

Ad 1) V tomto bodě máme stále velké rezervy. Neumíme se individuálně uvolnit od obránců a výměna či rotace hráčů taktéž nebyla na takové úrovni abychom je využili k založení útoku volným prostorem. Veškerá rozehrávka tak vedla přes krajní obránce zavřené v rohu hřiště a doražené v blízkosti naší branky.

Ad 2) V první třetině nám fungovala šířka krajních záložníků, kteří tak mohli dostávat průnikové přihrávky mezi obránci a z těchto situací jsme byli nebezpeční a také vstřelili naše branky. Na druhou stranu v defenzivě byla rychlost naší reakce při přepnutí do obranné činnosti pomalá a tak tyto skulinky využívali i hosté. Pokud jsme ale přepnuli včas byli jsme schopni akce zajišťovat a prostory hostům zahušťovat. S průběhem zápasu aktivita v tomto úkolu klesala.

Adam Mastný: „Náš první dotek po zisku míče byl většinou do protihráče. Byly tam i průnikovky, ze kterých jsme dali gól. Naše nabídka od brankáře byla malá, většinou to šlo na krajního obránce. Protihráč hrál dobře tělem a proto bylo těžší získat míč. Byl problém obsadit protihráče, když soupeř měl odkop od brány, protože hráli jiné rozestavení. Hra soupeře byla důrazná a my jsme měli problém s útočením.“