U15: report ze zápasu se Spartou Brno

FC Sparta Brno – FŠ Třebíč 1:1 (0:1)

Sestava: Brada – Holeček, Raitmajer (36´ Křemenák), Brabec, Blažek – Vojáček, Havlík, Dvořák (c), Jurda, Svoboda – Přikryl 

Branky: 22´ Přikryl; 57´ Sparta

Miloslav Bukáček: „Máme za sebou první ze dvou utkání, na které jsme se velmi těšili. Se Spartou bývají zápasy velmi vyrovnané a jako jeden z mála týmů nás dokážou velmi prověřit. Ač někteří hráči se necítili zrovna ve své kůži a pociťovali nevolnosti, postavili se k zápasu čelem a i přes neduhy pracovali při náročném počasí na plné obrátky a tempo hry mělo celý zápas vzestupnou tendenci. Dominance týmů se střídala, chvilku měla na vrch Sparta, chvilku my, pak Sparta a závěr utkání my. Šancí, ze které mohlo padnout více gólů bylo na obou stranách přibližně stejně a každému týmu se povedlo vstřelit po jedné brance. K vidění bylo opět několik velmi příjemných součinnostních momentů i individuálních akcí, byť jich nebylo úplně ve velké míře. Věříme, že ještě doladíme některé dostatky i nedostatky a ve středu budeme moci zahrát ještě o trochu lépe.

Adam Havlík: “Na začátku zápasu jsme byli lepší a drželi jsme více míč. Hráli jsme více po zemi a více kombinačně než soupeř. V druhém poločase jsme se zatáhli a spíše bránili. I přesto jsme dostali vyrovnávací gól. Poté se hra více otevřela a bylo několik velkých šancí na obou stranách. Doufám, že se nám v druhém zapase podaří soupeře pohlednou hrou porazit.”

David Raitmajer: “Do zápasu jsme vstoupili s tím že vyhrajem. Tempo zápasu bylo z obou stran dobré. Často jsme to chtěli nakopavat ale nakonec jsme hráli většinou po zemi. Měli jsme dobré křídelní situace. V druhém poločasu se naše tempo snížilo, docházely síly a soupeř nás tlačil a nakonec dorovnal.”