U15: Report ze zápasů se Znojmem a Kroměříží

Znojmo – FŠ Třebíč 5:1

Vstup do „mistrovské“ části sezony bych rád zhodnotil v souhrnu obou prvních utkání sezony.

1. Potýkáme se od začátku přípravy s tím, že nám odešli za poslední dva roky dva špičkoví brankáři. Nejprve náš odchovanec Ondra Mastný, který už má za sebou i reprezentační starty za ČR, a po konci této sezony Vašek Duben, který přišel výměnou z Jihlavy, aby u nás Ondru nahradil. Po této sezoně odešel i on chytat divizi mladšího dorostu doma v Humpolci a tak jsme váhali, jak vyřešit pozici brankáře. Obě první mistrovská utkání odchytal Matěj Majerčák, který ačkoli patří mezi naše nejmenší hráče, zvládl během týdne od prvního do druhého utkání obrovský pokrok a stal se jistotou vzadu a během utkání s Kroměříží skvěle hrál v podstatě na pozici obránce, kde zachytával dlouhé míče od soupeře a v klidu rozehrával naše akce.

2. V obou utkáních jsme si vytvořili řadu šancí, ale ve Znojmě jsme je ještě neproměňovali, částečně asi i kvůli tomu, že jsem do zakončení chodili v menším počtu hráčů. Díky způsobu hry v druhém zápase, kde jsme záměrně napadali soupeře co nejblíže jeho brance a v co největším počtu, jsme do zakončení chodili v mnohem větším počtu a zvyšovali svoje šance vstřelit branku.

3. V obou utkáních jsme byli lepší v poli, ale ve Znojmě jsme ještě nezvládli ovládnout prostor hned po ztrátách míče a soupeř mohl přecházet do rychlých protiútoků. V druhém utkání jsme v tomto ohledu už naprosto dominovali a soupeře víceméně k ničemu nepustili.

4. Opět se ukázalo, že jsme schopni během týdne udělat velké pokroky v tom, co chceme zlepšovat a to je skvělé – umíme se učit a poučit.

5. Kromě všeho výše uvedeného se od začátku přípravy potýkáme s nepochopením ohledně vybírání dovolených, táborů a dalších akcí. Tréninkový koncept je podstatně narušen neúčastí některých hráčů, což ovlivňuje nejen je (neznají to, co ostatní mezitím trénují), ale i ostatní (nemůžeme jako skupina pracovat kontinuálně) a progress tedy přichází pomaleji, než by mohl.