U8: Report z turnaje v Pardubicích

Na turnaji v Pardubicích jsme se utkali proti týmům: FK Pardubice, TJ Svitavy, FC Slovan Havlíčkův Brod, Spartak Choceň a MFK Chrudim. Odehráli jsme tedy celkem pět utkání po třinácti minutách.

V zápasech jsme chtěli vyzkoušet věci, na kterých v poslední době pracujeme v tréninkovém procesu. Mezi ně patří hlavně odvaha ve hře jeden na jednoho, ať už s míčem při obcházení soupeře nebo při snaze míč získat. To se nám příliš nedařilo. Kluci na poměrně menším hřišti stěží nacházeli volné prostory a moc jsme si nevěděli rady, jak překonat obrany soupeřů. Bohužel jsme se většinu času neprezentovali ani příliš bojovným výkonem, proto jsme ve většině zápasů tahali za kratší konec.

Hráče ovšem musíme pochválit za utkání proti domácím Pardubicím, které turnaj nakonec i vyhráli. Jedinou ztrátu měli s námi, kdy kluci vedli už 4:0, nakonec jsme remizovali 4:4. Toto utkání však patřilo mezi nejlepší na turnaji a zde nás zdobila již zmiňovaná bojovnost a kvalita ve hře jeden na jednoho. To se nám ovšem do ostatních zápasů přenést nepodařilo.

Na turnaji jsme viděli především naše nedostatky, na kterých musíme v tréninku zapracovat. Myslím si, že tento turnaj bude pro další rozvoj hráčů velmi důležitý, proto ho nakonec hodnotím pozitivně.

Nominace: Čermák, Gorka, Kejnovský, Novotný, Rozsypal, Ševčík, Vrbka