„A“ tým ani v pátém kole nezaváhal a potěšil domácí fanoušky!


Sestava: Šimeček – Pislcajk, Křen (Jeřábek), Hricák P. (Paděra), Růžička (Křivánek) – Kühweg, Tomek, Zábrodský J., Hráček (Roupec) ,Beran (Hricák J.) – Jaša
Střelci: 2x Růžička, 2x Jaša, Hráček, Tomek, Jeřábek, vlastní

Dne 10.7.2017 v 16.00 jsme na domácím hřišti v Borovině přivítali mužstvo Okříšek.

V utkání hraném za vydatného deště se od prvních minut zápasu hrálo především ve středu hřiště. Ani jedno mužstvo si nevytvořilo gólovou šanci. Až v 11′ se obránce Tomáš Růžička odhodlal ke střele, která k radosti všech jeho spoluhráčů doputovala za záda brankáře hostí.

Hned z protiútoku, kdy náš hráč při snaze o kličku upadl, se balonu zmocnil hostující útočník a po jeho střele brankář Šimeček vyrazil balon k dobíhajícímu soupeři, pro kterého nebyl problém skórovat, 1:1.

Od toho okamžiku se hrálo převážně na polovině hostí a po spoustě střel, které kvalitními zákroky likvidoval brankář Ferdan, se v 16′ míč dostal opět ke střelci první branky, Tomáši Růžičkovi, a ten s přehledem technickou střelou na zadní tyč vsítil bránu, 2:1. A jak Tomáš popsal tuto branku? „Když mě nikdo nebrání, střílím tvrdě a přesně“ (v prvních čtyřech kolech byl nejspíš bráněn).

I soupeř byl občas nebezpečný, ale naše obrana v čele s brankářem hrála zodpovědně. Stav se neměnil, ani když se ve 20′ protáhl obranou hostí Ondřej Kühweg a orazítkoval břevno.

Dnes opět velmi aktivní útočník Jaša měl v první půlhodině velké šance, ale bohužel ho božskými zákroky vychytal brankář, a nebo jeho střelu zastavila tyč. Za svou aktivitu byl v 39′ Martin odměněn, když ho přesnou přihrávkou našel zcela osamoceného před brankou Tomáš Růžička, a tak po krásné kombinační akci upravil poločasové skóre na 3:1.

Do druhé půle Fotbalová škola opět vstoupila s chutí. Hned v 50′ si pohrál s obranou hostí Lukáš Hráček a zvýšil na 4:1. V 63′ si všiml špatně postaveného brankáře hostí Lukáš Tomek a hezkým obloučkem navýšil skóre na 5:1 a svůj gól také velmi originálně oslavil.

O chvilku později si nešikovně srazil centr Tomáše Berana hostující hráč do vlastní branky, 6:1.

Na branku hostí šla jedna střela za druhou a v 70′ se v pokutovém území nejlépe zorientoval Jaša a nedal brankáři šanci, 7:1

Pak přišla 74′, kdy hosté z pokutového kopu snížili na 7:2.

Branka hosty nejspíš uspokojila, zcela vyklidili hřiště a po jedné z mnoha akcí domácích skóroval věkem ještě dorostenec Ondra Jeřábek, 8:2.

Utkání navštívila stovka diváků. Po každém gólu vyvolávali jméno střelce, každou akci ocenili potleskem, prostě v hledišti panovala skvělá nálada. Diváci byli výborní a my jim děkujeme!

I když tomu skóre nenasvědčuje, narazili jsme dnes na nejkvalitnějšího soupeře za poslední rok.