A tým i v těžkém terénu obstál, tentokrát proti Šebkovicím „B“

FŠ Třebíč – Šebkovice „B“ 3:0 (2:0)

Sestava: Šimeček – Pislcajk, Hricák P. (Křivánek), Kousal, Kühweg (Hricák J.) – Tomek, Růžička(Vyhnálek), Zábrodský P., Zábrodský J. – Jaša (Krátký)

Na domácím hřišti v Borovině jsme přivítali soupeře ze Šebkovic a od prvních minut se hrálo za deštivého počasí, což paradoxně vyhovovalo našim lehkonohým fotbalistům z FŠ. Kluci kombinovali a soupeři půjčili balón jen občas, a to když se naši útočníci nechali nachytat v ofsajdu. Stále se nám dobře útočilo, ale jen po šestnáctku soupeře. Obrana hostí v čele s brankářem odolávala našemu tlaku.

V 15′ posadil na trávu několik hráčů soupeře Lukáš Tomek, perfektně nacentroval, ale Jenda Zábrodský tvrdou ranou poslal balón vysoko nad. Branku se nepodařilo vsítit ani Jirkovi Roupcovi, který ve 20′ netrefil zcela odkrytou branku (Jirka nám v šatně prozradil, že kvalitu v zakončení má, ale nechtěl tak brzy uzemnit svůj mateřský klub). 

První gól jsme mohli oslavit až ve 35′, kdy svým důrazem přetlačil dva obry v hostující obraně Jirka Roupec a naservíroval balón před branku, Kamil Pislcajk hlavou vsítil, 1:0.
O minutu později zvyšoval na 2:0 Martin Jaša po přesné přihrávce opět výborně hrajícího Lukáše Tomka.
Ve 44′  ze svého oblíbeného místa vyslal technickou střelu Tomáš Růžička, ale netrefil ani branku.
I přes naši převahu skončil poločas jen 2:0.
Za hustého deště začal i druhý poločas. Naši kluci stále drželi balon na kopačkách, ale třetí branku ne a ne přidat. Za zmínku stojí snad jen přímý kop Lukáše Tomka, který zastavila tyč. Jinak všechny pokusy našich hráčů končily vysoko nad či v náruči brankáře.

Tlak se začal stupnovat a v 78′ Martin Jaša upaloval sám na bránu, ale gólmana svým pokusem o kličku nepřelstil. Pár minut po té Jan Zábrodský využil nedorozumění středních obránců a opět sám, nyní nikým neatakován, tryskal na bránu. Tady brankář nepřemýšlel nad tím, že by mohl chytat balon, prostě před Honzou vyrostl „strom“ a k údivu všech tento zákrok daleko za hranicí PU sudí ocenil jen žlutou kartou.
V 83′ další tvrdá střela Petra Kousala jen orazítkovala tyč. V 85′ bránící soupeř srazil centr Tomáše Růžičky na roh a po zahrání pečetil výhru krásnou střelou z první Jirka Roupec. Výhry i toho, že se nikdo nezranil na velmi těžkém terénu, si ceníme a hlavně děkujeme našim příznivcům, že nás přišli podpořit i v takto nevlidném počasí.