Děti ze školičky zažili opravdové utkání na velké branky! :-)

Pěti a šestileté děti z fotbalové školičky vyrazili v neděli 2. prosince ráno na utkání do Okříšek zahrát si proti zhruba stejně velkým kamarádům. Více jak hodinku hráli utkání v počtu 5:5 na velké branky a náramně si to užívali. Vstřelili hodně branek a hodně jich dostali, zkrátka ideální dětské utkání. Poprvé jsme v utkání zažili pozici brankáře a ukázali si, že i základy brankářského chování je třeba se postupně učit.

Viděli jsme znatelný posun ve vnímání hry, jejich cílů a způsobů, jak se k těmto cílům dostat (jednoduše: ubývání odkopů, přibývání vedení míče a kliček).

Hodně bychom chtěli ocenit to, jak se děti opět připravovaly na utkání bez pomoci rodičů a jak to zvládly zase o něco lépe oproti minule. Stejně tak je třeba ocenit, že se už většina dětí po zápase zvládla sama vysprchovat.

Děkujeme rodičům za brzké ranní vstávání a podporu svých dětí, zároveň upozorňujeme, že základní pravidla, která máme nastavená, jsou změnitelná v případě, že rodič přijde, navrhne změnu pravidel a obhájí její prospěšnost.

Dodržování základních pravidel vyžadujeme bez výjimek a opakovaně nerespektující rodiče nebo děti by se turnajů nemohli účastnit.

Shrnutí zatím nastavených pravidel směrem k utkání:

  • věci na utkání si nosí děti, nikoli rodiče.
  • do kabiny rodiče nechodí, dětí kompletní proces převlékání absolvují bez účasti dospělých – pokud pak budou mít například štuplny na rukách a dres naruby, můžou si je rodiče před utkáním upravit 🙂
  • děti se po utkání sprchují – zatím je toto pravidlo ve „vývojové“ fázi – připravujte děti tak, aby se velmi brzy po utkání sprchovali úplně všichni.
  • před prvním utkáním turnaje vždy krátká porada s rodiči ohledně toho, co nás na turnaji zhruba čeká
  • při utkání rodiče fandí – neradí, nekomunikují s dětmi, děti během utkání nechodí za rodiči a rodiče za dětmi

Děkujeme za respektování.