Fošácký festival hostil rodičovský turnaj i krásnou sbírku pro Filípka.

V pátek, 26. sprna se uskutečnila akce s názvem Fošácký festival. Již, co se otevřely brány stadionu Fotbalové školy Třebíč, začal se stadion plnit dětmi, rodiči, babičkami s dědečky i samostatnými návštěvníky. Akce se odhadem zúčastnilo přes 350 lidí, kteří vytvořili báječnou atmosféru.

Na účastníky akce čekaly sportovní disciplíny všeho druhu, které si mohli rodiče s dětmi vyzkoušet. V permanenci byl i skákací hrad, barber kadeřník i dětská vizážistka zaměřená na malování na obličej – ti se v letním počasí nezastavili, ale tak krásně tvořili, že si účastníci byli ochotni vystát i frontu. Stánky s občerstvením jely na plné obrátky a odbavovala strávníky.

Zhruba po hodině akce přijel Michal Ševčík, nynější hráč Zbrojovky Brno o odchovanec Fotbalové školy Třebíč, který těšil své fanoušky fotkami, slovy i podpisy na kartičky. Záhy se spustil i turnaj fošáckých rodičů. Ano, rodičů – smyslem je jednou za čas prohodil role a rodiče vyslat na hřiště a z dětí udělat fanoušky, jak se sluší a patří. Turnaje se zúčastnilo 9 týmů, které tvořily rodiče a příbuzní zastupující jednotlivé kategorie.

Souběžně s turnajem se začaly i prodávat i lístky do tomboly. Ta nabízela téměř 400 cen a každý druhý lístek se statisticky těšil výhře.

Po turnaji se slavnostně vyhlásili jednotlivá umístění a turnaj ovládli rodiče dětí, narozených v roce 2012. Poté následovala dražba na Filípka, se kterým byl turnaj i celá akce spjatá. Filípek má Downův syndrom s komplikovanou srdeční vadou a jeho léčba vyžaduje nemalé náklady. Dražba se skládala zejména z dresů a k mání byly podepsané dresy např. českého reprezentanta Lukáše Masopusta, Matěje Vydry, Petra Čajánka, Lukáše Vraštila,  Jiřího Klímy, Filipa Žáka a odchovanců Fotbalové školy Třebíč působící v ligových klubech – Ondřej Mastný z Manchesteru United, Michala Ševčíka ze Zbrojovky Brno a Farese Shudeiwy z Vysočiny Jihlava. Do dražby byl věnován i sedací pytel od klubového patrona Lospytlos.cz

Nebyla to však jediná možnost, jak podpořit finančně Filípka. Během akce měli účastníci možnost přispět i dobrovolným vstupným, či týmy složené z rodičů mohli dát dobrovolné startovné.

Na Filípka se vybralo krásných 65 644,- Kč.

„Akci jsme připravovali něco málo přes tři týdny a byl jsem během připravování nadšený z toho, s jakou ochotou, laskavostí, vstřícností a podporou jsem se setkával, ať už jsem jednal s hráči ohledně věcí do dražby, partnery o zapůjčení strojů či mobiliáře, patronů a různých firem nebo soukromých osob s podporou do tomboly či přispění na Filípka. Vlastně si neuvědomuji, že bych se setkal s nějakým odmítnutím či negativním postojem, a to jsme měli v tombole přes 380 cen a v dražbě 10 položek a zapůjčeného vybavení také nebylo málo. Rád bych také poděkoval těm, co se podíleli na organizaci a přípravě akce, trenérům za to, že zmobilizovali rodiče k složení týmů na turnaj, který byl živý a v duchu fair play a děkuji všem, co se akce zúčastnili, podpořili, nebo se nemohli zúčastnit, ale poslali příspěvek pro Filípka. Nemohu zapomenout na ty, co měli na starost stánky s občerstvením, obsluhovali tombolu, nebo za vstřícnost barbera a naší vizážistky Míši, kteří neváhali na akci dorazit a program obohatit. Atmosféra byla báječná a děkuji za to všem!“ popsal organizátor Miloslav Bukáček