Sestava
Kuba - Kudrna (Křivánek), Svoboda, Oberreiter (Fišer), Havelka - Krajčo, Dvořák, Pohanka - Hynek (Růžička Š.), Růžička T., Jeřábek

Střelci
Dvořák 2x, Jeřábek

Foška B se v neděli 19. 3. utkala na umělé trávě v Třebíči proti okresnímu týmu z Lipníku. Do utkání jsme nastupovali v klubovém rozestavení 4 – 3 – 3. Cíl byl hrát více z bloku a čekat na brejky. Věděli jsme, že je soupeř kombinačně silný, a proto jsme nechtěli zbytečně propadat ve středu hřiště. Prvních 10 minut zápasu nám trvalo, než jsme si zvykli na rychlejší tempo od 5. týmu z okresního přeboru. Byli jsme pozdě v soubojích a často jsme při rozehrávce ztráceli míče, z čehož také pramenil vedoucí gól Lipníku. Paradoxně nám inkasovaný gól pomohl a hru jsme vyrovnali. Po rychlé spolupráci dvou zkušených matadorů Tomáše Růžičky a Vojty Dvořáka se nám 10 minut před koncem prvního poločasu podařilo z rychlého brejku vyrovnat na 1:1. Tomáš Růžička poslal kolmici za obranu a druhý jmenovaný šel z pravé strany sám na brankáře, kde prodal svoje letité zkušenosti z divize a propálil brankáře hostí. Do šaten jsme odcházeli za nerozhodnutého stavu – 1:1.

Do druhé půle jsme vstupovali s jednou změnou. Stopera Oberreitera jsme stáhli a chtěli jsme si vyzkoušet variantu s Růžičkou na stoperu, (prvý poločas rozbíhal na pozici hrotového útočníka). Jak to již v přátelácích bývá druhá půle již byla taková roztrhanější po vystřídání několika hráčů. Přesto soupeř vypadal pohyblivěji a snažil se více kontrolovat hru. Po několika šancích na obou stranách byla přece jen úspěšnější domácí Foška. Agilně hrající Krajčo rozehrál rohový kop na který si nejvýše naskočil Vojta Dvořáků a poslal klub z Třebíče do vedení 2:1. Bohužel vedení nám vydrželo pouze 10 minut. Po špatné rozehrávce z naší strany šel soupeř do přečíslení a střelou k tyči zpoza vápna vyrovnal na 2:2. Bylo očividné, že se okresní tým nechce zahanbit proti týmu o dvě úrovně níže a hnal se za vítezstvím. Jenže proti byl fošácký brankář Basťa, který soupeřovu šanci bravurním zákrokem zlikvidoval. Už se zdálo, že utkání spěje k nerozhodnému stavu, ale foška byla proti. Růžička T. vyvezl z pozice stopera míč až na soupeřovu polovinu, přiťuknul do křídla na Růžičku Š. který zpětnou přihrávkou našel na hranici vápna středopolaře Krajča. Tomáš Krajčo posunul na volného Jeřábka, ten se nerozpakoval a z 25 m poslal nechytatelnou střelu do šibenice – 3:2 pro Fošku! Vedení jsme udrželi až do samotného hvizdu pana rozhodčího a připsali si cenný skalp.