#07 SERIÁL TRENÉŘI: „Fotbal mě natolik bavil, že jsem to obří manko celkem dohnal.“

Máme tu již 7. díl seriálu, ve kterém se vám pomocí rozhovoru snažíme představit náš trenérský tým. Nyní je na řadě Radim Fišer, Team Manager ročníku 2007.

Jak dlouho působíš na pozici trenér ve FŠ (jaká byla tvá trenérská minulost)?
Ve FŠ působím 4. rokem. Předtím jsem trénoval 5 let v HFK Třebíč.

Co tě vedlo stát se trenérem?
Začal jsem trénovat na žádost mého kamaráda, který potřeboval pomoct s trénováním.

Hrál si sám aktivně fotbal?
Fotbal jsem aktivně hrál a stále se snažím hrát.

V kolika letech si s fotbalem začínal, kde jsi začínal a kdo tě fotbalu přivedl?
S fotbalem jsem začal někdy ve 4. třídě, takže asi kolem 10 – 11 let. Začínal jsem v HFK Třebíč a přivedli mě k fotbalu spolužáci a kamarádi. Na první trénink mě samozřejmě přivedli rodiče. Poté už byl fotbal, pouze moje záležitost.

Na jakých pozicích jsi nastupoval a jak ti šlo střílení gólů?
Ze začátku v bráně, protože trenér chtěl využít mou velikost. Později hodně v útoku, jelikož to, že jsem byl o hlavu a půl větší, než všichni, šlo využít vepředu lépe, než v bráně. Ve velkém fotbale jsem toho nejvíce odehrál na kraji obrany a kraji zálohy.

Vzpomeneš si na svůj úplně nejsilnější fotbalový žážitek, který je spíše spojený s dětstvím?
Můj první zážitek byl spíše negativní, jelikož jsem začal pozdě a všichni byli o parník dál, než já. Nicméně i přes to mě fotbal tolik bavil, že jsem u něj nadále vydržel a obří manko celkem dohnal.

Kdo byl tvým fotbalovým vzorem?
Cristiano Ronaldo, Zidane

Jsi fanoušek nějakého klubu?
Manchester United, Real Madrid. Rád se podívám i na Ronalda v Juventusu.

Navštěvuješ o víkendu fotbalová utkání?
Vzhledem k tomu, že většinou jedno utkání hraji se svými svěřenci a druhý den hraji já, tak moc času na navštívení jiných utkání nemám. Sem tam rád zajedu na ligu, nebo se jdu podívat na muže FŠ.

Jaké máš koníčky a čím rád trávíš svůj volný čas?
Rád hraji počítačové hry, technika a technické novinky, sport. Volného času moc nemám, ale pokud nějaký je, trávím ho se svojí polovičkou, sportem nebo si zahraji nějakou hru.

Odkud pocházíš?
Z Třebíče.

Máš svůj osobní či trenérský cíl?
Těžko říct, tuto otázku si říkám už 3 roky. Bylo by super jednou vést profesionálně nějaký tým. Nicméně na druhou stranu si říkám, zda je to, co by mě doslova naplňovalo. Chtěl bych to určitě jednou zkusit, nicméně můj cíl to není. Jsem spokojený v pozici, ve které jsem jako hlavní trenér jednoho z mládežnických mužstev a klukům se snažím předat co nejvíce. A cíl je v tomto, aby se kluci dostali co nejvýše, ať už ve fotbale nebo v něčem jiném. Rád si pak o nich někde přečtu, že se jim daří.

Co se ti vybaví, když se řekne Fotbalová škola Třebíč?
Můj klub.