Report z anglického týdne U8

Ve svém týdenním mikrocyklu měli hráči kategorie U8 tři hrací dny. Ve středu jsme společně s mladšími kamarády z kategorie U6 a U7 odehráli utkání v Okříškách. Na jednom hřišti jsme hráli formou 4+1 proti Okříškám, na druhém tréninkovém hřišti jsme se věnovali různým aspektům hry, které jsme se potom snažili přenést do utkání. Tato forma, kdy se mladší hráči mohli učit od těch starších, se nám velmi líbila a jistě si to zase zopakujeme.

V pátek jsme odjeli do Studence k utkání proti místním fotbalistům ročníku 2010. Ve hře jsme se snažili navázat na poslední povedený zápas proti Valči. Kluci podali kvalitní individuální výkony a ukázali široký repertoár kliček. Velmi se nám líbila hra všech hráčů, kteří si zkusili pozici brankáře. Negativně hodnotím pouze začátek zápasu, kdy nám opět chvíli trvalo, než jsme se dostali do utkání. Nakonec hráči přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a nastříleli soupeři mnoho branek.

Hned druhý den ráno, tedy v sobotu, jsme společně s kategoriemi U9, U10 a U11 odcestovali na turnaj do Českých Budějovic, kde jsme se měli utkat se stejně starými hráči z Jindřichova Hradce a Českých Budějovic. Do nominací na páteční a sobotní hrací den jsme se snažili zařadit co nejvíce hráčů, i z mladších kategorií. Většina týmu cestovala společně autobusem, což bylo pro mnohé velkým zážitkem.  Utkání se hrála 2 x 20 minut,  formou 4+1. Proti Českým Budějovicím jsme hráli na dvou hřištích zároveň, proti Jindřichově Hradci na jednom.  Většina hráčů předvedla bojovné výkony, snažili jsme se řešit situace kreativně a opět ukázat spoustu zajímavých kliček. V poslední době se zaměřujeme i na to, aby hráči rozpoznali, kdy je lepší situaci řešit individuálně a kdy přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče. Tento aspekt hry nám však zatím moc nejde, což je dáno hlavně neaktivitou hráčů bez míče.