Ročník 2008 na turnaji v Líšni.

Report turnaje 12.11.2017 – Brno Líšeň

Tento turnaj jsme odehráli v sestavě – Brada, Franěk, Gorka, Kučera, Krontorádová, Novák, Tomek, Zubák a Purer brankář pro celý turnaj. Tento zajímavě obsazený turnaj byl jistě jako každý turnaj pro nás výzvou ukázat to, co nacvičujeme v našich trénincích.

Během turnaje jsme odehráli celkově 5 utkání s týmy Lanžhota, Medlánek, Židenic, Sparty Brno a Líšně. Každé z utkání mělo svůj specifický průběh, na který jsme se snažili po každém zápase reagovat v rozboru zápasu a vybrat naše silné a slabé stránky v odehraném utkání. Následně jsme se snažili tento rozbor promítnout do naší hry v následujícím utkání.

První zápas jsme sehráli s týmem z Lanžhota a jak to tak bývá, spíše jsme se zprvu rozkoukávali a sžívali se s halovým prostředím. Ač výsledkově pro nás utkání dopadlo příznivě, našli jsme společně po zápase několik fotbalových věcí, které jsme museli v následujícím utkání s týmem Medlánek zlepšit. Na začlenění zmíněných způsobů hry jako, ku příkladu zlepšení vyhledávání volných prostor při nabíhání hráčů do šíře hřiště, či rychlejším přepínáním mezi útočnou a obrannou fází zápasu, jsme zapracovali a pokusili jsme se toto lépe zvládat ve zmíněném zápase s Medlánkami. Hlavně pak díky naší zlepšené hře, se nám i tento zápas podařilo vítězně zvládnout a tentokrát i s výraznějším gólovým prosazením se.

Následující zápas s týmem Židenic byl pro nás oproti předchozímu zápasu velmi těžký, kdy po několika našich neúspěších v útočné fázi jsme viditelně sami sebe znervózněli a začali jsme hrát značně nepřesně. Přes toto pro nás zápas dopadl výsledkově příznivě, ale naše hra výsledku jistě nenasvědčovala. Po zápase si hráči sami zhodnotili svůj předchozí výkon a nastavili si způsoby, jak se sami nedostávat pod tlak a jak najít opět fotbalové mechanismy, které nám napomohou být herně úspěšnými.

Do dalšího zápasu o pomyslné první místo, s výborně hrajícím týmem Sparty Brno, jsme nastoupili lépe připraveni. Kdy se nám díky tomu, že jsme na základě hodnocení probíhajícího turnaje a hry našeho budoucího soupeře podařilo najít způsob hry, který může být na dobře kombinačně hrajícího soupeře úspěšný. Díky lepší koncentraci v samotném zápase a vnímání způsobu hry Sparty Brno, spočívající v časté kombinaci s brankářem, jsme ihned po každé rozehrávce napadali jejich brankáře, a tímto se nám podařilo vsítit již v počátku zápasu gól, a ač přes stále se zlepšující hru týmu Sparty, které se podařilo vyrovnat, jsme jednou z našich kombinací zakončenou pěknou střelou pod břevno dokázali dát vítězný gól.

Poslední zápas jsme sehráli s týmem z Líšně, která ve svém týmu měla velmi dobře chytajícího brankáře, jehož výkony spojené s dobrou hrou celého týmu znamenal, že náš poslední zápas na turnaji nebyl pro nás vůbec lehkým utkáním. Nakonec jsme ale i tento zápas dokázali uhrát do vítězného konce, a tím celý turnaj dokončit pro nás výsledkově úspěšně.

K závěrečnému zhodnocení turnaje je nutno říci, že tento turnaj pro nás nebyl ten nejpodařenější. Z hlediska naší předvedené hry jsme často spíše o míč bojovali, než-li si ho pěknými kombinacemi přihrávali. Ale i přesto byl tento turnaj pro nás přínosem tím, že jsme dokázali uhrát i těžká a emočně vypjatá utkání do úspěšného konce. Dále nesporným plusem tohoto turnaje bylo, že jsme vylepšovali naše schopnosti reakce na nezdary ve hře a postupně je napravovali.

Fakta turnaje jsou, že jsme turnaj odehráli s 5 vítězstvími a konečným skóre 21:2. Ke konci tohoto hodnocení turnaje nesmí být opomenuto, že naprosto všichni hráči si jistě zaslouží pochvalu za přístup a předvedenou hru.