Školička: Report z turnaje v Dolní Cerekvi

Nominace
1.tým: Polovčík, Havelka, Hanzl, Tománek, Nestrojil
2.tým: Drbálek, Makovec, Matoušková, Jakubec, Zelinger

Zúčastněné týmy
FC Vysočina Jihlava, FŠ Třebíč, Humpolec, Batelov, Rantířov, Měřín, Brtnice

V sobotu 18. 1. 2020 jsme se zúčastnili dalšího mini turnaje v Dolní Cerekvi. Tentokráte se jednalo o turnaj malých forem hráno systémem každý s každým. V tělocvičně byly připraveny dvě hřiště na 3+0. Proto měl turnaj rychlý spád. Jedno utkání trvalo 10 minut.

Přes mnoho omluvenek nám na turnaj nakonec dorazilo 10 dětí, které jsme rozhodili do dvou týmů. Před začátkem prvního utkání jsme si opět s hráči vytyčili úkoly, na kterých bychom chtěli v turnaji pracovat. Nejčastěji bylo z úst dětí slyšet střílení branek, dále si vyzkoušet libovolnou kličku a získávat co nejrychleji míč. Nabízela se otázka, kde (v jakém prostoru) chceme míč soupeři odebírat, abychom touženou branku vstřelili co nejrychleji nebo nejsnáze.

První tým složený z hráčů ročníku 2013 si s danými úkoly poradil na výbornou a během celého turnaje jsme nastříleli nespočet branek. Kluci si zkoušeli kličky a celý turnaj je náramně bavil. Pro většinu hráčů a hráček druhého týmu bylo zápolení proti soupeřům novou zkušeností. Zde jsme se zejména snažili o vedení míče a v neodkopávání míče z jednoho dotyku. Kluci a dívka zaslouží poděkování za předvedené výkony a také za aktivní přístup v přestávkách mezi utkáními.

V době přestávek jsme si ve vymezeném prostoru hráli jeden na jednoho a také jsme si zkusili přeskoky přes švihadlo. Někomu to šlo lépe někomu hůře, ale byly vidět pokroky. Rodičům děkujeme za fandění a podporu.

Trenéři Pavel a Robin