Školička: Report z turnaje v Dolní Cerekvi

Chceme-li být objektivní, pohledem náhodného návštěvníka, který by na turnaj zavítal v jakékoli jeho části, by asi hodnocení bylo ve smyslu “Foška nic moc.”

Uvědomujeme si, že děti v tomto věku mohou hrát daleko lépe, než jak jsme se na tomto turnaji prezetovali my, kluci však na samém počátku svojí cesty a je tedy na místě maximální trpělivost a nadhled.

Protože jsme byli v procesu přímo s dětmi a navíc toto hodnocení píšeme až po pondělním tréninku, viděli jsme a vidíme postupné zlepšování zejména některých jednotlivců, kteří postupně nabírali herní odvahu a dostávali se k tomu, jak chceme, aby vypadal fotbal 5-ti a 6-ti letých dětí. Tedy individuální průniky, snaha obejít jednoho a více protihráčů a neustálá spontánní aktivita. Na dnešním tréninku již spousta prvků fungovala opravdu dobře a my jsme se konečně posunuli do fáze, ve které jsme původně chtěli být už někdy během podzimu a tedy, že se posuneme víceméně fotbalovým tréninkům s doplněním aktivit pro všeobecný pohybový rozvoj. Dnes už totiž děti absolvovali vyloženě fotbalový trénink s velkým nadšením a zaujetím. Dříve jich řada chtěl spíše hrát rybičky a podobně:-) To je naprosto v pořádku a respektujeme přirozený rozvoj této skupiny, neboť není důležité, kde jsme dnes, ale kde budeme v budoucnu.
Ještě doplnění k turnaji: Velkou radost nám dělalo zejména to, jak se kluci vypořádali s tím, že jsme zhruba v půlce turnaje naprosto přehodili odpovědnost za jejich hru na ně a obě herní čtveřice se mezi zápasy domlouvali na tom, jak svoji hru vylepšovat.

Těšíme se na další práci s touto partou.