Třetí kolo dětského fotbalového poháru

Koncem února se v tělocvičně T.G. Masaryka konalo poslední kolo turnaje určený pro chlapce a dívky prvních a druhých tříd ZŠ. Posledního běhu se zúčastnilo celkem 7 základních škol z Třebíče a okolí. Po palubovce se během dopoledne proháněly desítky dětí. Ti se mezi sebou utkali v systému každý s každým. Po vzájemné dohodě mezi kantory a trenéry byl zvolen hrací model 3+0. Pro hráče a hráčky byla připravena dvě totožná hřiště. Během posledního kola padlo více než 250 branek.

Vítězem třetího kola se stali kluci a holky ze ZŠ Domamil, kterým se podařilo nasbírat nejvíce bodů. Potvrdila se tak vyrovnanost zúčastněných týmů, jelikož se v každém kole turnaje z vítězství radoval jiný tým. Připomeňme, že první kolo vyhrála ZŠ Rudíkov. V druhém kole byli suverénní kluci a holky ze ZŠ Na Kopcích.

Hlavním cílem pořádání tohoto turnaje bylo přilákat k fotbalu a ke sportu obecně chlapce a dívky ve věku od 6 do 8 let, kteří v řadě případů nejsou dosud registrováni v žádném sportovním klubu a pro které se tato akce mohla stát vůbec první motivací k organizovanému sportování.

Jeden z kantorů se k turnaji vyjádřil takto: Jsme moc rádi, že jsme se takového projektu mohli zúčastnit. S celou akcí jsme byli opravdu moc spokojeni. Kluci a holky, kteří se během všech kol vystřídali, byli nadšení a hráli by samozřejmě dál. Pokud se bude v budoucnu pořádat další taková akce, moc rádi se opět zúčastníme.

Požádali jsme o pár slov i samotné aktéry: „Bavilo mě to hodně. Nejvíce asi to, jak jsme dávali plno branek. Sám jsem dneska asi dal 15 branek. Nejraději bych hrál ještě dál.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným školám a budeme se těšit na další ročník. Poděkování také patří společnosti Fraenkische, která byla hlavním partnerem projektu.