U11: Luděk Procházka na tréninku starší přípravky!

Seznam zápasů

U11 - Starší přípravka


V našem klubu probíhá pravidelné interní vzdělávání trenérů malého fotbalu, tedy všech kategorií až po mladší žáky.
Zasedneme do lavic, sedíme rovně, nehoupeme se na židli. Pozorně nasáváme výklad, který s pečlivostí sobě vlastní připraví jeden z našich trenérů 😀Školní lavice s žáky Classroom Smoby s 2 dětmi
NE! Žertujeme! 🙂 Jdeme do akce. Jde nám o to se vžít do věku našich hráčů. Někdy jde stěží odhodit ta kila vědění o tom, jak to v tréninku má být. Opravdu se vžít do mladého hráče není jen tak! Diskutujeme, nabízíme si témata a vytváříme ojedinělou Fošáckou mapu pojmů. To proto, abychom si jednou rozuměli. Nyní se zabýváme tím, jak vybídnout trenéry, aby s tématy a náplní pro další den interního vzdělání přišli sami. Nevíme si zatím rady, ale sami tomu jdeme naproti. Pozvali jsme si na trénink Luďka Procházku. Znáte Luďka? 

https://fstrebic.cz/ucft-ludek-prochazka-obdrzel-oceneni-vaclava-jezka/#more-8272

Vláďa a Radek: „Luďku, my bychom rádi.. Vynechte omáčku a řekněte, co chcete. Luďku, chtěli bychom vidět v praxi tvůj pohled na rychlé manévrování s míčem, tu dynamickou techniku, kterou jsme započali na posledním vzdělávání. Radek: A taky ať tam jsou změny směru pro obcházení soupeře!“ A šlo se na to.

Luděk si připravil téma, vytvořil pro hráče podmínky tak, aby v nich dané téma vzniklo. My jsme si užívali tu pohodu pozorování a nic nedělání. Omyl! Vřely v nás myšlenky a napadaly nás k jeho způsobům tréninku otázky. Co si z toho bereme? K jakým herním situacím dochází?  Naším přáním je vhodně a v souvislostech rozvíjet děti v hráče fotbalové hry. Stejně tak je potřeba rozvíjet sama sebe, protože děti, které byly před rokem, už jsou ty tam. A náš pohled na trénink, který byl před rokem? Ten už může být ten tam. Vše se to totiž mění a vlak jede ….

 

Autoři článku: Vladimír Bodeček a Radomír Talafa