U11: Přátelské utkání se Žďárem nad Sázavou

Seznam zápasů

Žďár nad Sázavou vs SK Fotbalová škola Třebíč

U11 - Starší přípravka

Výsledek1. třetina2. třetina
11 : 83 : 05 : 4

Sestava
Čermák, Gruszka, Hotový, Štraus, Lapeš, Jančok, Pokorný, Pelán, Peníška, Hadraba, Jurka, Vala, Růžička

Střelci
4x Jančok, 2x Hotový, Pokorný, Vala

Odvetné utkání se Žďárem nad Sázavou hovořilo první dvě třetiny těžce v náš neprospěch, co do naladění do zápasu, vytváření a proměňování šancí. Soupeř nás na naší polovině přehrával agresivitou v soubojích a nepojali jsme tento zápas vůbec dobře, co se týče práce s prostorem – špatné zajišťování prostorů, špatné vystupování na hráče, soupeř měl velmi prostoru. Občas jsme se blýskli nějakou individuální akcí přes více hráčů, ale v koncovce jsme hořeli a spoustu velkých šancí končilo nezdarem.

Kluci tak po třetině propadli obavám z toho, že udělají „ostudu“, tak jsme pracovali s tím, aby se zbavili strachu, uvolnili se a uměli zaměřit pozornost na maličkosti, které udělají v našich očích i tělech výsledek, který chceme – odvaha tvořit, vnímat situace a umět na ně reagovat, v zakončení nekompromisnost bez zbytečných pochyb a alibistických řešení.

Třetí třetinu už jsme byli týmem, kterým jsme chtěli být od začátku. V soubojích jsme dominovali, byli jsme neustále na míči, vytvářeli jsme si velmi dobré střelecké příležitosti a jich větší část z nich jsme již dokázali proměnit a mohli jsme tak ze hřiště odejít z lepším pocitem, že jsme se z té menší krize, kterou jsme prožívali dvě třetiny, dokázali vyhrabat, vstát a změnit obraz hry v náš prospěch herní.