U11: Přátelské utkání s Velkým Meziříčím

Seznam zápasů

FC Velké Meziříčí vs SK Fotbalová škola Třebíč

U11 - Starší přípravka

Výsledek1. třetina2. třetina
9 : 213 : 62 : 7

Sestava
Jančok, Hotový, Lapeš, Hlouch, Jurka, Pelán, Peníška, Růžička, Pokorný, Gruszka, Čermák, Hadraba, Štraus, Jonáš, Vala

Střelci
6x Vala, 3x Hotový, 2x Gruszka, 2x Jančok, 2x Růžička, 2x Jurka, 2x Hlouch, Pokorný, Štraus

Velmi sympatické utkání proběhlo ve Velkém Meziříčí s místním týmem, který se skládal i z hráčů mladších ročníků. Soupeř byl tvořivý, živý, aktivní s chutí hrát a tak byla možnost se pustit do fotbalu, který máme rádi.

Kluci se rozřadili podle losu, pak měli za úkol si rozdělit role. Na začátku se někteří sžívali s rolemi, které neznají nejlépe a postupně jsme si hledali cestu k odpovědnosti za tyto role a jejich specifika. To se postupem času dařilo lépe a lépe chápat i plnit. Dařilo se místy dobře pracovat s prostorem, byť máme stále tendence si ho v útočné fázi zmenšovat, zhušťovat a komplikovat si přechod do útoku. V některých situacích mě naopak překvapilo zjednodušení směrem k vybízení delších přihrávek mezi obranu soupeře, odkud jsme mohli podniknout několik samostatných nájezdů na branku. Na míči jsme byli klidní, dokázali jsme několikrát i krásně otočit těžiště hřiště a využít prázdné prostory pro přečíslení soupeře.

K pohledu opět několik moc pěkných individuálních akcí i střeleckých pokusů. Bylo vidět, že jsme se poučili z minulého utkání a mnohem více kluci ve finální fázi mířili a nesnažili se dát pouze co největší ránu. Bylo znát, že se i více při zakončení rozhlíží, mapují si prostor a zvažují, které řešení bude pro akci nejlepší.

Opět kluci zápas zdobili aktivitou, odpovědným přístupem k získávání míče (zmenšování hřiště soupeři a konstruktivní zisk), rozlišování – kdy hru zrychlit a kdy se dostat z tlaku a udržet míč.

Poslední utkání, si myslím, že jsme zakončili pozitivně a děkujeme soupeři za velmi živé, aktivní a férové utkání.