U11: Přátelské utkání se Žďárem nad Sázavou

Seznam zápasů

SK Fotbalová škola Třebíč vs FC Žďas Žďár nad Sázavou

U11 - Starší přípravka

Výsledek1. třetina2. třetina
41 : 711 : 215 : 2

Sestava
Růžička, Gruszka, Čermák, Jurka, Jančok, Lapeš, Pokorný, Hotový, Hlouch, Peníška, Kirchdorfer, Pelán, Štraus

Střelci
10x Hotový, 8x Pokorný, 7x Jančok, 5x Lapeš, 4x Hlouch, 4x Štraus, 1x Čermák, Gruszka, Pelán

Popis zápasu

Naše celkově třetí utkání ve formátu 7+1. Do tohoto zápasu jsme šli opět se třemi základními pilíři!

  1. Být neustále na míči! Být hladový po míči
  2. Když míč ztratíme, okamžitě si ho jdeme vzít zpátky
  3. Práce s prostorem – udělat si kolem soupeře místo a při ztrátě žádné nedarovat

Již od začátku byla z kluků cítit velká chuť po vítězství a velká chuť být neustále na míči. Poměrně rychle jsme si zvykli na velký prostor, ale ještě zdaleka jsme nevyužívali jeho potenciál, abychom soupeře vůbec nepustili k míči, což bude naším dlouhodobějším tématem.

Kluky během zápasu zdobily, jak individuální akce, kdy si dovolili přecházet přes více hráčů a dostávat se, pro soupeře, do nebezpečných situací, tak i několik pěkných pokusů o spolupráci a kombinaci, které jim také velmi dobře vycházely. Kluci více, než jindy měli hlavu nahoře a měli často velmi dobrý přehled o situaci a o výhodnosti pozice hráčů. Díky tomu měli velmi krásné asistence na góly do prázdné branky. Líbil se mi přístup k soubojům, do kterých jsme chodili připravení a často z toho byl pro nás zisk míče a založení protiútoku.

Jelikož zápas se vyvíjel jednoznačně, chtěl jsem přitížit našim klukům, že na ně nebudu pískat i velmi zjevné fauly, abychom si trénovali, jak udržíme svou pozornost na akci a nenecháme se ničím rozhodit, za což kluky velmi cením, že i přes některé – opravdu – nevybíravé zákroky se jim to téměř bez výjimky dařilo naplňovat a snažili se všechny zákroky za každou cenu ustát, či rychle zareagovat na opětovný zisk míče. Za další jsme chtěli dominovat až do poslední minuty bez náznaku flákání, či uspokojení se nad výsledkem, což mě potěšilo, že i v po poslední rozehrávce soupeře, napadali kluci v maximálním nasazení se snahou ještě vstřelit branku.