U11: Přátelské utkání s Vysočinou Jihlava

Seznam zápasů

FC Vysočina Jihlava vs SK Fotbalová škola Třebíč

U11 - Starší přípravka

Výsledek
10 : 9

Sestava
Gruszka, Jančok, Čermák, Pokorný, Hlouch, Lapeš, Matušina, Hotový, Jurka


Popis zápasu

  1. Třetina – Díky tomu, že to bylo naše druhé utkání ve formátu 7+1 a hřiště oproti standartnímu rozměru tohoto formátu bylo téměř poloviční, jsme se první třetinu chvíli rozkoukávali, než jsme se dostali do hry a zápas se stal vyrovnaným. Kluky bych ocenil zejména za zvyšující se klid na míči i pod časoprostorovým tlakem. Na to, že máme málo zkušeností s tímto formátem i velikostí hřiště, vypadala hra kluků organizovaně a prostory, které měly být pohlídané, pohlídané byly. Co nám však první třetinu výrazně chybělo, byla střelba. Chtěli jsme mít vše dokonale připravené, ale chyběla nám lačnost po gólech a střelecké pokusy.
  2. třetinu jsme již byli dobře orientovaní na hřišti, zjednodušili jsme přechod do útoku a začali si vytvářet gólové šance a proměňovat je. Dobře jsme i  v některých situacích využívali kraje hřiště a dostávali jsme pak míče do dobrých střeleckých pozic díky tomu, že jsme si uvolnili střed hřiště. Byli jsme agresivnější, co do zisku míče a k vidění byly i krásné individuální akce, či malé kombinace.
  3. třetinu jsem nabyl pocitu, že jsme byli o něco pohybově živější a měli jsme fyzicky navrch, ale nepřála nám přesnost v zakončení a tak kluci na vytoužený obrat v zápase nedosáhli.

Celkově jsem viděl zápas pozitivně v principech, které jsme šli naplňovat

  1. Snaha být neustále na míči
  2. Po ztrátě se opět, co nejrychleji, dostat na míč
  3. Práce s prostorem – kdy roztahovat, kdy zhušťovat, tzv. udělat si místo kolem soupeře.
  4. Následně jsme přidali – Nekompromisnost v zakončení

FC Vysočina Jihlava vs SK Fotbalová škola Třebíč

U11 - Starší přípravka

Výsledek
25 : 14

Sestava
Jonáš, Kirchdorfer, Všianský, Pelán, Hadraba, Neuman, Růžička


Popis zápasu

Zde jsme sehráli zápas ve formátu 5+1. Formát jsme zvolili z důvodu nižšího počtu hráčů a zároveň jsem chtěl vidět nové hráče, jak se chovají na menším prostoru pod časoprostorovým tlakem.

K vidění bylo několik nápaditých akcí při přípravě gólů, úniků, kliček. Novější kluci se postupně do zápasu otrkali, osmělili a byli čím dál více zapojení do akcí pro získávání míče, či akcí pro vstřelení gólů. Na druhou stranu nám velmi často vypadávala aktivita a než se kluci čím dál více samostatně začali zapojovat do pokusů o získávání míče, bylo tam z mé strany časté povzbuzování do pohybové aktivity směrem k souboji, či získání míče. Třetí třetinu byli kluci již mnohem více v tomto tématu samostatní, ale budeme muset na tom výrazně zapracovat, stejně jako na orientaci v prostoru bez míče. Stejně tak zapracujeme na bližším seznamování mezi kluky, aby se někdo osmělil i více k organizaci, či povzbuzení.

Každopádně na to, že pro některé to bylo první utkání s námi a ještě k tomu s těžkým soupeřem, líbila se mi odvaha v útočné činnosti, kdy kluci byli ochotní vzít odpovědnost na sebe a nezbavovali se míče. Stejně tak i postupně zvyšující se smělost při říkání si o střídání.