Triangl – Foška, Vysočina, Žijeme Hrou

Seznam zápasů

FŠ Třebíč vs FC Vysočina Jihlava

U12 - Mladší žáci "B"

Výsledek1. poločas
4 : 51 : 3

FŠ Třebíč vs Žijeme Hrou

U12 - Mladší žáci "B"

Výsledek1. poločas
9 : 34 : 1

V sobotu 29.5. se na hřišti v Borovině uskutečnil triangl, na kterém jsme přivítali týmy z Jihlavy a Kunštátu. Za pěkného počasí si tak naši kluci mohli zahrát a ověřit své dovednosti proti velmi kvalitním soupeřům.

Nominace: Cízl, Hotový, Jančok, Krejcar, Krejčí, Németh, Palát, Petrák, Pokorný, Procházka D., Řezníček, Slatinský, Tománek, Veleba

Zápas proti Vysočině Jihlava:

V zápase jsme chtěli předvést vysokou aktivitu, zlepšení při práci s prostorem (velké/malé hřiště, posouvání, zajišťování, kontrola) a také kreativitu v mikrosituacích (1v1, 1v2, 2v2, atd.). Na začátku jsme soupeře přehrávali a to jak díky rychlým a přímočarým útokům s kvalitou v 1v1, tak i rychlou kombinací. Dokázali jsme po zisku míč rychle dostat do volna, kde jsme přebírali do rychlosti, a tak i následné obcházení bylo díky dostatečné rychlosti velmi úspěšné. Bohužel nedokážeme udržet klid při zakončení a proto spoustu střel končilo mimo branku nebo s nedostatečnou razancí v rukavicích brankáře. Postupem času nás soupeř hlavně díky vysoké úrovni organizace hry a vysoké aktivitě začal přehrávat. Naši hráči pomalu přistupovali k hráčům, kteří tak měli čas kombinovat a postupovat k naší brance. Také se ukázalo, že stále máme velké mezery v kontrole prostoru kolem sebe. Stíháme sledovat jen nejbližší okolí kolem míče, ale už nestíháme kontrolovat svůj prostor kolem sebe, kde soupeři často zabíhali a získávali tak náskok důležitý k zakončení. Tento zápas proti velmi aktivnímu a organizovanému týmu nám ukázal následující zpětnou vazbu:

+ kvalita v 1v1 a dalších mikrosituacích, kreativita v řešení situací

– malá kontrola prostoru kolem sebe, pomalé přistupování k hráčům, neklid v koncovce

Zápas proti Žijeme Hrou:

Kluci z Kunštátu přijeli v namixované sestavě, kdy v týmu figurovali hráči ročníku 2008-2010, takže jsme narazili i na velmi vyspělé soupeře. V tomto zápase jsme od začátku dominovali. Soupeř nebyl tak aktivní jako Vysočina, takže jsme stíhali přistupovat k soupeři a získávat míč vysoko a často tak ohrožovat branku. Díky dobrým posunům soupeř hru často velmi dobře zahušťoval, a tak naši hráči museli pracovat s míčem velmi rychle. K tomuto přispívali i naši krajní záložníci, kteří nedokázali trpělivě roztahovat hřiště aby dali vzniknout prostoru pro vedení míče či průnikovým přihrávkám. Musíme zapracovat na všímání velikosti hřiště a prostoru kudy by šlo zaútočit nejjednodušeji (ze zavřeného prostoru otočit na otevřený a útočit jinudy). I přes horší organizaci jsme ale byli velmi úspěšní v situacích 1v1 a 1v2, a tak jsme byli schopni skórovat i při vedení útoku zavřeným prostorem. Tady bych chtěl kluky pochválit za dravost, odvahu a chuť, díky kterým se do zakončení dostávali i krajní či střední obránci.

+ odvaha, dravost a kvalita v 1v1, soubojové chování (včasnost, tvrdost)

– práce s prostorem (špatné roztahování hry po zisku), malá kontrola prostoru kolem sebe