U11: Report z Krajského přeboru a Ondrášovka Cupu

U11 – Souhrnný report z KP a Ondrášovky

Lepší až výrazně lepší dovednosti ve všech 6 zápasech. 2 výhry, 4 prohry. Proč? Protože fotbal není zdaleka jen hra dovedností. Aby kluci mohli výsledkově vítězit víceméně ve všech takovýchto zápasech, musí v sobě probudit klidného, ale udatného bojovníka, který ze sebe vydává to nejlepší s míčem i bez míče a hlavně za jakéhokoli stavu. Zatím hrajeme spíše podle hesla: Když se daří, tak se daří a když se nedaří, tak se prostě nedaří. O tom ale není kvalitní sport. Ten je o odevzdání se hře, plném úsilí a jasném zaměření na kvalitu v každé chvíli, včetně těch, kdy výsledkově prohráváme a je třeba výsledek obrátit. Toto nezlomné úsilí je něco, co bychom hráčům rádi předali prostřednictvím fotbalu do života. Když se toto povede, fotbal jim půjde lépe tak nějak automaticky.  Určitě je nebudeme učit, že když se nedaří, začne hru řídit trenér. Chceme hráče vést k tomu, aby těžké situace zvládali samostatně a spoluprací mezi sebou.
Kromě toho se samozřejmě objevují specifická fotbalová témata do tréninku, na některých z nich už pracujeme, ale výsledek ještě není vidět, na některých je pracovat začít třeba.
Přesto všechno bychom rádi kluky ocenili za snahu se postupně zlepšovat, posunovat a na některých už jsou výsledky vidět poměrně znatelné (Sláťa, D.Palát). Další jsou na cestě a výsledky se brzy dostaví. Ono to pro kluky není jednoduché, když u nás musí jakkoli těžkou situaci řešit konstruktivně – z toho pramení samozřejmě řada chyb – zatím co soupeř se často spokojí s prostým odkopnutím míče. To je ale něco, s čím se musíme smířit, protože mi cestou destrukce zkrátka nepůjdeme a budeme pracovat na tom, aby herní dominance byla tak velká, že soupeř nebude mít ani šanci ukopávat. :-)