U13: Report z turnaje, utkání se Znojmem a Ondrášovka Cupu

Report z turnaji ve V.Bíteši (07+08)

V sobotu 28.9.2019 jsme ve spojených silách ročníků 2007 a 2008 zavítali na turnaj do Velké Bíteše. Hrálo se na hřišti 7+1 a naši kluci měli možnost změřit síly se soupeři ve dvou 5-ti členných skupinách. Z první skupiny kluci postoupily a ve finálové skupině obsadili 4. místo. Celý turnaj jsme pracovali na úkolech spojených s velikostí hřiště a organizací hry v jednotlivých částech hřiště. Výkony kluků šli na po celou dobu turnaje nahoru a ve finálové skupině jsme byli vyrovnaným soupeřem i pro týmy jako Zbrojovka Brno či Mladá Boleslav. Pochvalu kluci zaslouží za týmovost a uvolněnou atmosféru, která po celou dobu turnaje panovala.

Fošku reprezentovali: Brabec, Franěk, Herič, Hynek, Jančok, Mastný, Muška, Poláček, Procházka, Rambousek, Šín, Tomek, Vostal


Report ze zápasu se Znojmem (07)

V neděli 29.9.2019 zajížděli naši kluci k dalšímu mistrovskému utkání na půdu Znojma. Bohužel ze zdravotních či soukromých důvodů jsme zápas absolvovali jen v 10 hráčích.

Nominace: Brabec, Hynek, Jančok, Kolář, Ludvík, Mastný, Muška, Procházka, Rambousek, Šín

1. SC Znojmo – FŠ Třebíč – 13:2 (5:0, 3:1, 5:1)

Branky: Hynek, Jančok

Celý zápas vázlo posouvání míče do volna, proto jsme absolvovali spoustu soubojů, kde byl soupeř jasně lepším týmem.

Stále si pracujeme na automatizaci roztahování a stahování hřiště v návaznosti na zisk či ztrátu míče. Ve Znojmě nám činil největší problém posunutí míče na volného roztaženého hráče. Při zisku nám fungovalo roztažení, ale bohužel hra s míčem nám trvala moc dlouho nebo jsme ji vedli špatným směrem, takže jsme volných roztažených hráčů nevyužívali a pořád se dostávali do soubojů. Roztažení tak bylo v mnoha případech kontraproduktivní, protože jsme po zisku hned v dalším souboji o míč přišli a krajní hráči to měli daleko ke zhuštění malého hřiště. Do tréninku tedy vyplynula následující témata. 1) rychlejší a jistější hra s míčem, 2) sledování momentu kdy už máme míč pod kontrolou a můžeme roztahovat hřiště, 3) síla a práce těla v osobních soubojích.


Report z Ondrášovka cupu (07)

Ve čtvrtek 3.10.2019 jsme se zúčastnili dalšího ročníku pohárového Ondrášovka cupu. Letos se předkolo odehrálo na umělém trávníku v Tasovicích. Ze studijních důvodů nás odjelo opět pouze 10 hráčů.

Výsledky: FŠ – Tišnov 0:3, FŠ – Znojmo 0:2, FŠ – Rosice 2:1, FŠ – Lednice 4:0, FŠ – Židenice 4:2

Nominace: Bartes, Brabec, Hala, Hynek, Jančok, Mastný, Muška, Procházka, Rambousek, Šín

V prvním zápase jsme doplatili na pomalý a neaktivní začátek, kdy jsme si snad mysleli, že jsme ještě v kabině a už jsme prohrávali o dva góly. V druhé polovině zápasu jsme již byli lepším týmem, ale bohužel díky nervózní finální fázi jsme zápas nezvládli. Po tomto utkání s Tišnovem proběhla ostřejší výměna názoru na téma podoby naší hry a aktivity. V dalším zápase jsme již předváděli hru s prvky, na kterých si pracujeme, ale po individuálních chybách jsme opět nedotáhli zápas do vítězného konce. Se Znojmem jsme opět doplatili jako o víkendu na souboje, které jsme většinou prohrávali a na zbrklost v koncovce. Poté jsme měli větší pauzu a dál nastupovali k posledním třem utkáním s Rosicemi, Lednící a Židenicemi. V těchto třech utkání musím kluky velmi pochválit za předvedené výkony, kdy obdržené góly padli po dlouhých nákopech soupeře, kdy jsme se nestihli vrátit z obránci doplněného útoku a naopak naše góly padli po krasných akcích, do kterých byla zapojena většina našich hráčů. V těchto zápasech jsme mohli vyhrát i větším rozdílem, ale bohužel klid a technika zakončení nám stále dělá velké potíže.

Celkově jsme obsadili 3. místo a budeme čekat zda nám toto umístění bude stačit na postup do další fáze turnaje.