U14: Report z utkání s Kroměříží a Spartou Brno

28.09.2019
Kroměříž – FŠ Třebíč 2:2 (1:1)
Nominace:
Trešl – Bulant, Matoušek, Purzla (c), Zubák (64´ Šín) – Rygl, Syrový, Mucha, Bulíček, Nguyen (41´ Šubert) – Kasáček 
Góly:
21´ Kroměříž, 65´ Kroměříž – 30´ Bulíček, 43´ Šubert

Jednalo se doposud o nejsilnějšího soupeře, se kterým se hrálo od první až do poslední minuty vyrovnané utkání, o kterém rozhodovaly dovednosti, které nepřevyšovaly ani na jedné straně, a tak po těch několik málo výrazných šancích, jsme se rozešli smírně.

Improvizace na postech přinesla zajímavou podívanou na zvládání nových úloh a kooperace mezi hráči. Zápas se hrál v poměrně vysokém nasazení, oba týmy jsme se snažili o vysoký presink a tlačit soupeře do kouta, kde jsme zesíleným bráněním chtěli jít do zisku a ohrozit soupeřovu branku. Hra se přelévala ze strany na stranu s tím, že Kroměříži patřil úplný závěr utkání, mezitím se misky vah houpaly ze strany na stranu. Chvála patří klukům za odhodlání i způsob, s jakým se vyrovnali s fyzicky mnohem vyspělejším soupeřem a byli schopni pracovat na způsobu překonání soupeře. Tento zápas byl zvládnutý dobře fyzicky a někteří hráči velmi dobře pracovali i takticky.


05.10.2019
FŠ Třebíč – Sparta Brno 4:1 (2:1)
Nominace: 
Trešl – Borůvka (65´ Brabec), Polášek, Kasáček, Zubák – Rygl (c)(38´ Purzla), Syrový, Bulant (65´ Bartes), Nguyen (75´ Matoušek), Kučerňák (70´ Šubert) – Mucha

První poločas byl velmi vyrovnaný, ač nikoliv dle nejvznešenějších představ. Chyběla nám dravost, agresivita a aktivita, na které usilovně pracujeme a snažíme si ji dostat pod kůži, aby se stala ve hře naši přirozenou součástí. Byly jistě k vidění pohledné kombinace, výměny i situace, které chceme ve hře vidět – spolupráce na menších prostorech, lepší práce se zorným polem (nepřebírám někam, kam nevidím, či necítím, že je tam volno a volím spolupráci, či převzetí do prostoru, kde mám přehled). Místy jsme si zavírali prostory pro otevření obrany a sami jsme se náběhovými situacemi obsazovali. Avšak nevšedním pohledem byly dva góly ze standartních situací, kterým se nijak ještě výrazně nevěnujeme.

V druhém poločase jsme však pochopili a aplikovali. Větší dravost, větší tempo, větší přehled i lepší využití plochy hřiště, díky kterému jsme převahu poslali na naši stranu včetně rozdílového vedení. Smutnou kaňkou na zápase, který měl poměrně zajímavý vývoj, byla zranění, která poslala ze hřiště Rygla a hůř dopadl Huja, který po pádu byl odvezen do nemocnice, kde nám přišla nepříjemná zpráva o zlomenině klíční kosti. Vítězství bychom společně darovali Hujovi, kterému přejeme brzké uzdravení a ostatním hráčům brzké zotavení z drobnějších úrazů, ať můžeme být opět všichni po hromadě a fit!