U11: Report z mistrovského utkání s Polnou a Chotěboří

Seznam zápasů

SK FŠ Třebíč vs Polná + Chotěboř

U11 - Starší přípravka

Výsledek1. poločas
7 : 93 : 2

Sestava
Čermák, Gruszka, Hlouch, Hotový, Jančok, Jurka, Lapeš, Pokorný, Růžička

Střelci
2x Hlouch, 1x Hotový, 1x Čermák, 1x Jurka, 1x Růžička, 1x Jančok

Popis zápasu

FŠ Třebíč – Polná 7:9

Úvod utkání byl až na některé detaily sympatický ve snaze o plnění zadaných úkolů pro jednotlivé role. Zadní hráči chtěli oproti Ondrášovce mnohem lépe fungovat v zajišťování prostoru v útočné fázi, což se první poločas i dařilo stejně jako zapojování do útočení, bohužel pouze v momenty, když jeden z obránců vyjel s míčem směrem k brance soupeře. Pokud od obránců šla přihrávka směrem na útočníky, dál v akci – bohužel – nepokračovali. Nicméně do zakončení se oba obránci dostávali, stejně tak už i lépe volili, kdy přihrát a kdy jít sám a kudy. Stejně tak se první poločas oproti předchozím akcím dařilo pracovat se šířkou při držení míče. Útočníci byli aktivní v napadání, ovšem opět pouze v prvním poločase.

Druhý poločas se nesl v duchu zmaru, spousty neproměněných šancí a čím dál větší znouzecnosti při řešení situací. Obránci ve snaze podpořit útok, zapomínali na kontrolu prostoru a tak se stávalo, že se proti nám objevovaly i trestuhodné situace 3 na brankaře, či dva na brankaře, který nás i přesto držel těžce nad vodou.

I přes vstupy jsme stále často chtěli situace sehrát z první, i když jsme na to nebyli nachystaní a důsledkem byla spousta rychlých protiútoků soupeře, které jsme museli krkolomně hasit na poslední chvíli.

Jsme však rádi, že nás soupeř vystavoval útokům i průnikovým přihrávkám a ukazoval nám naše mezery ve vzdělání.

SK FŠ Třebíč vs Polná + Chotěboř

U11 - Starší přípravka

Výsledek1. poločas
16 : 48 : 2

Sestava
Čermák, Gruszka, Hlouch, Hotový, Jančok, Lapeš, Matušina, Pokorný, Ševčík

Střelci
4x Jančok, 3x Ševčík, 2x Lapeš, 2x Hlouch, 2x Matušina, 1x Hotový, 1x Gruszka, 1x Štraus

Popis zápasu

Druhé utkání začalo stejně jako skončilo první – ne moc chvalně. Každopádně velké zlepšení přišlo na postu brankáře, který se mnohem více zapojoval do útočné činnosti a získal spoustu míčů zachycením přihrávky soupeře a mohl tak hned zahájit protiútok, nebo při výměně míče v našem držení posunul hru o hodně blíž k brance soupeře.

Dařilo se již více proměňovat šance, byť nepřesností tam bylo stále mnoho.

Jelikož se nám nezdálo tempo, se kterým jsme zápasem proplouvali a kluci si neplnili zadaná zaměření, rozhodli jsme se jít do hry ve čtyřech. Hra se o něco osvěžila, zintenzivněla a nabírala na tempu. Klukům se i přes početní nevýhodu dařilo soupeře v situacích přečíslovat a vytvářet si brankové příležitosti paradoxně lépe, než když byli v pěti hráčích v poli.

Co se týče zajišťování, tam těžko hodnotit, neboť soupeř se snažil dostávat na naši polovinu postupnými útoky, a tak jsme si nemohli úplně dobře ověřit, zda se v tomto obránci zlepšili a lépe si situace hlídali.