U11: Report z prvního mistrovského trianglu

Seznam zápasů

Pelhřimov vs SK FŠ Třebíč + HFK/Náměšť

U11 - Starší přípravka

Výsledek1. poločas
3 : 140 : 8

Sestava
Gruszka, Hotový, Jančok, Jurka, Kirchdorfer, Pokorný

Střelci
4x Jančok, 4x Hotový, 3x Kirchdorfer, 3x Pokorný

Popis zápasu

FK Pelhřimov – FŠ Třebíč 3:14 (0:8)

Toto utkání kluci zvládli bez střídání a prakticky i bez trenéra. Věnoval jsem se převážně druhému hřišti, a tak kluci měli důvěru, že zápas zvládnou sami s tím, že se budou zaměřovat na témata, kterým jsme se věnovali od Třebíč Open – zajišťování v útočné fázi (resp. kontrola prostoru), roztahování při zisku míče (resp. vytvoření si prostoru, aby bylo pro soupeře těžké nás napadat), nekompromisnost v zakončení (chladnokrevné zakončení bez zbytečného váhání – rychlá příprava míče na střelu, případně přihrávka a vstřelit branku).

Aktivita chytajícího hráče již považujeme za samozřejmost, aby se stal šestým hráčem v poli a pomáhal nám doplňovat útok v rozumné míře tak, aby v případě ztráty jsme byli schopni míč získat zpět a nedostávali jsme laciné a naivní branky.

Stejně tak bdělost, abychom zvládli zachytávat – lépe řečeno – předbíhat soupeřovy přihrávky a mohli jít tak do rychlého protiútoku. Stejně tak při zisku, okamžitý start s míčem na branku soupeře.

Pelhřimov vs SK FŠ Třebíč + HFK/Náměšť

U11 - Starší přípravka

Výsledek1. poločas
25 : 210 : 1

Sestava
Neuman, Růžička, Novotný, Koudela, Musil, Melichar

Střelci
2x Melichar

Popis zápasu

FK Pelhřimov – FŠ Třebíč 25:2 (10:1)

Oba zápasy jsme byli doplněni o borce z ročníku 2012, kteří nastoupili proti o rok i dva starším hráčům. I přes mou neznalost jejich témat v jejich ročníku jsme se museli připravit na netradiční situaci a naším cílem bylo zapojit kluky do hry s neznámými spoluhráči a staršími protihráči. S postupem hry se kluci osmělovali a byli stále aktivnější, byť jsme řešili časté vypadávání pozornosti i pohybové aktivity. Snaha se upřít nedala.

Chtěl bych ocenit Dana z našeho ročníku, že si poradil s premiérovou rolí brankaře a jeho rozehrávky měli oči i přesnost, byť jim někdy chybělo lepší načasování, resp. dát přihrávku dříve. Připsal si i několik úspěšných a dobrých zákroků. Velmi sympatický byl výkon Tomíka Novotného, který byl velmi aktivní, živý, odvážný a pomohl výrazně vzadu a když získal míč, tak i směrem dopředu dokázal být nápaditý a poradil si i s osobními souboji. Ráďa, Tobík a Táďa si i přes výškový i váhový deficit odvážili čelit starším klukům a přispěli do zápasu jak snahou překazit šance soupeře napadáním, tak i snahou při vytváření útočných situací (přihrávkou, kličkou, pokusem o únik) a nakonec jsme neodešli ze zápasu s prázdnou a klukům se podařilo vstřelit dvě branky.

Každopádně jsme obdrželi spoustu branek, které pramenily zejména ze ztrát před naší brankou – nevhodnou kličkou, nebo přihrávkou, či špatně načasovaným napadáním.

Pelhřimov vs SK FŠ Třebíč + HFK/Náměšť

U11 - Starší přípravka

Výsledek
30 : 7

Sestava
Gruszka, Hotový, Jančok, Jurka, Neuman, Pokorný

Střelci
10x Jančok, 9x Hotový, 5x Pokorný, 4x Neuman, 2x Jurka

Popis zápasu

FŠ Třebíč – HFK Třebíč 30:7

Před druhým utkáním jsme hodnotili zápas s Pelhřimovem a dělali krátké vyhodnocení. Kluci byli poměrně spokojení s tím, jak se na téma soustředili a vyvodili jsme závěr, že do dalšího utkání budou ještě více nekompromisní v zakončení a nebudou tolik váhat + že se zkusí podpořit ještě více k aktivitě při nabídce pro přihrávku.

Opět jsem se věnoval spíše druhému hřišti, kde bylo zapotřebí více podněcovat, tak jsem z několika situací viděl, že kluci i přes značný náskok a i přes to, že nemohli střídat, utkání s nasazením a plněním dohod, poměrně zvládli. Byla cítit chuť dávat góly a vytvářet si k nim i potřebnou aktivitu i situace.

Chtěl bych kluky ocenit za výraznou samostatnost, zodpovědnost při svěřené důvěře (neviděl jsem, že by se uspokojili s průběhem, či se flákali) a za soustředění se na plnění a plnění záměrů.

Pelhřimov vs SK FŠ Třebíč + HFK/Náměšť

U11 - Starší přípravka

Výsledek
3 : 23

Sestava
Kirchdorfer, Růžička, Novotný, Ševčík, Musil, Melichar

Střelci
2x Ševčík, 1x Novotný

Popis zápasu

FŠ Třebíč – Náměšť n. O. 3:23

Do dalšího zápasu jsme přišli posilněni o Kubu Ševčíka, který s námi již nějaká utkání absolvoval a jeho přítomnost byla na hřišti cítit. Stejně tak výměna Adam Kirchdorfera s Bertem Neumanem, přinesla o něco větší živost, byť soupeř byl zase o něco větší. 🙂

Dopláceli jsme na ty samé chyby – ztráty blízko před naší brankou, často z nepřesné přihrávky, či pokusem o kličku před brankou a i přes to, že jsem se to snažil s jednotlivými hráči řešit a snažil vysvětlit, z jakých důvodů to není vždy šťastné řešení, se tyto situace pod tlakem objevovaly.

Každopádně jsme byli směrem dopředu nebezpečnější, spíše individuálně než součinnostně (pochopitelně), ale skrze zahuštěný prostor se to ne vždy povedlo dotáhnout do vstřelení více branek.

Každopádně jsem velmi vděčný klukům z ročníku 2012 za podporu při utkáních, jejich odvahu i aktivitu. 🙂