U11: Triangl (Slovácko, Zbrojovka Brno, FŠ Třebíč)

Seznam zápasů

Sestava
Mašek - Rozsypal, Novotný, Král, Mičánek, Coufal, Trnka, Ševčík, Vrbka, Čech


V sobotu 6. 11. 2021 jsme se v utkali v tréninkovém centru Slovácka, vedle hlavního stadionu, s top soupeři v podobě místního 1.FC Slovácko a FC Zbrojovky Brno.

Hrací doba: 2 x 25 minut, v modelu 7+1

V prvním utkání se Slováckem nám trvalo jeden celý poločas než kluci odhodili své obavy a strachy z kvality soupeřů a začali hrát. Slovácko jasně herně dominovalo, a to především v perfektní součinnosti všech jejich hráčů, kteří na sebe dokázali vzájemně reagovat, a to s kvalitní technikou i dynamikou. My jsme se dokázali více osmělovat až ve druhé části, k nějakým vážnějšímu ohrožení jsme se moc nedostávali. I přesto se však kluci snažili, v rámci jejich možností, o vysoký presing a konstruktivní/kreativní řešení.

Ve druhém utkání se Zbrojovkou Brno jsme předvedli daleko odvážnější a kvalitnější výkon. I přes značnou kvalitu Zbrojovky jsme dokázali předvést zajímavé individuální výkony i lepší součinnost/vnímání se. Snažili jsem se opět jako vždy o kreativní a konstruktivní řešení herních situací. Dokázali jsme vstřelit i dvě branky, přestože soupeř jich minimálně pětkrát tolik.

„Kluci se sami přesvědčili, že i s takovými soupeři mohou hrát. Adaptace na intenzitu utkání i časoprostorový tlak jim trvala poněkud déle, přesto si z dnešních utkání odnáší velmi cenné informace a zkušenosti. Ve velmi dobrém světle se, jak již v poslední době bývá zvykem, ukázal Tomáš Novotný, který ke svému tradičnímu buldočímu pojetí a agresivitě dokázal ukázat i kvalitu s míčem, svůj potenciál poukázal i chytře hrající Vítek Trnka či dynamický a tahový Jenda Vrbka. A další se postupně přidávali. V bráně pak v neustále pernamenci chytal Vilém Mašek, který se neustále, dle aktuálních gólmanských trendů, snažil o konstruktivní rozehrávku, často na hranici velkého rizika 🙂 . “