U12 – Miniliga v Antonínově Dole II

Seznam zápasů

Slovan Havlíčkův Brod vs FŠ Třebíč

U12 - Mladší žáci "B"


Žďár nad Sázavou vs FŠ Třebíč

U12 - Mladší žáci "B"


Slavia Praha vs FŠ Třebíč

U12 - Mladší žáci "B"


Vysočina Jihlava vs FŠ Třebíč

U12 - Mladší žáci "B"


Tuto neděli 7.6.2020 jsme s hráči U12 zajížděli k dalšímu turnaji miniligy v A.Dole. Tentokrát nám kromě Vysočiny Jihlavy a Slovanu H.Brod byli soupeři kluci ze Žďáru nad Sázavou a Slavie Praha. Mohli jsme tedy získávat další zkušenosti na větším hřišti a poměřit se s kvalitními soupeři.

Nominace: Cízl, Gotthard, Hotový, Chládek, Kratochvíl T., Krejcar, Németh, Palát, Petrák, Procházka M., Procházka D., Řezníček, Slatinský, Veleba

Na začátku turnaje jsme se dohodli, že sestavu a střídání si budou řídit samotní hráči a my jako trenéři budeme k ruce jen v případě potřeby. Také proběhla komunikace o herních zaměřeních a tématech, které chceme zlepšovat. Ty se shodovali s těmi z minule. Roztahování po zisku míče jsme chtěli ještě zrychlit abychom zamezili represinku soupeře a v defenzivě jsme hru chtěli obohatit o snahu sledovat nejen nejbližší okolí míče, ale také prostor kolem sebe abychom zachytávali soupeřovy náběhy. V rámci zlepšování 1v1 jsme chtěli hráči s míčem vytvořit dostatečnou nabídku od spoluhráčů aby měl možnost volby, zda jít do kličky či kombinovat.

První dva zápasy byly z hlediska uvedených témat přínosné. Byla vidět odvaha, kreativita a také kvalita ve hře 1v1, která byla podpořena větší aktivitou spoluhráčů a tak jsme některé situace vyřešili i krásnými narážečkami. Zde si představujeme ještě větší zapojení aby tuto volbu (jít sám/nahrát) měl hráč s míčem vždy a to ještě vícenásobnou. Bohužel v druhém zápase nám odešel trochu drajv směrem dopředu a tak jsme pro soupeře, i přes dobré držení míče, byli mnohem méně nebezpeční.

Během druhých dvou zápasů jsme se k uvedeným tématům vůbec nedostali. Soupeři na nás vlítli a na hráčích začala být vidět ztráta sebedůvěry a s tím odcházel i náš individuální i týmový výkon. Najednou se ze hry vytratily základní principy jako neustálá aktivita, přepínání, doplňování hráčů do útoku i obrany. Z části to mohlo být i únavou po sobotních trénincích, ale alespoň jsme mohli vidět hráče, jak se s touto mimokomfortní situací vypořádají. Ukázalo se, že tuto negativní energii neumíme převést ve větší zápal a zanícenost, ale naopak v nás narůstá frustrace a zklamání. To se pak samozřejmě ukázalo i dominancí soupeřů.

Shrnutí: kvalita dovedností a hry v komfortním prostředí a naopak ztráta základních principů v diskomfortu

Maťas: “ První dva zápasy jsme byli aktivní a dařilo se nám 1 na 1 a obsazování. Nešlo nám zakončení. Třetí a čtvrtý zápas nám už docházely síly a přestali jsme být aktivní.“