Nový patron do fošáckých řad! Je jím společnost Bupor.

Vážení Fošáci, je nám radostí, že můžeme v našich řadách přivítat dalšího patrona! Je jím společnost Bupor, která se stává patronem U8. Proč se rozhodl Fošku podporovat? Jaký vztah má k fotbalu? Na naše otázky odpovídal jednatel společnosti, Ing. Petr Buriánek.

Co je pro Vás motivem k podpoře fotbalu, potažmo Fotbalové školy Třebíč?

„Co se týká motivace nebo sponzorství, tak to pro mě musí mít smysl. Buď je to forma pomoci někomu, kdo to potřebuje, viz. holčička Magda Furová, které se stalo neštěstí, kdy jí porazilo auto. My doufáme, že jí peníze od nás a našich zákazníků pomůžou zpátky na nohy a alespoň trochu i její rodině do normálního života. Dále pravidelně přispíváme občanskému sdružení Kids for Kids (předsedou sdružení je třebíčský učitel hudby Bac. Frank Spekhorst) na různé projekty – například financování vybavení regionálních zdravotnických zařízení (dětské oddělení nemocnice Třebíč).

Foška mi dává smysl. Hlavně v práci s dětmi, a proto ji budeme opět podporovat. Mám ve dvou ročnících naše dvě děti, Jáju a Honzíka a moc se jim ve Fošce líbí. Ve Fošce je spousta dobrých lidí a kvalitních trenérů.“

Hrál jste nebo stále ještě hrajete fotbal aktivně? Jaký je vlastně váš vztah k nejpopulárnějšímu světovému sportu?

„Fotbal jsem hrál aktivně od svých 6 let. V žákovských kategoriích a v dorostu středočeský krajský přebor za FK Votice a když jsem začal se studiem střední a poté vysoké školy v Českých Budějovicích, tak už kvůli nedostatku času a věnování se jiným věcem pouze na okresní úrovni (FK Mezno, FK Neustupov).

Jinak fotbal je a bude pro mě vždy sportem číslo jedna. Mám ho moc rád, ale obecně mám rád všechny kolektivní sporty – hokej, florbal, tenis a hodlám v jakémkoli sportu podporovat i svoje děti.

Navštěvujete zápasy Fotbalové školy (mládež, muži)?

„Naše děti a jejich zápasy i tréninky nevynechám, pokud mi to umožní práce. Co se týká dospělých, chodíme jen občas, pokud jsme zrovna v Třebíči.“

Navštěvujete zápasy české reprezentace, českých klubů v evropských pohárech, popř. jste vyrazil i na atraktivní duely jiných evropských lig?

„Jsem velkým fanouškem Barcelony, protože firma Bupor – poradenství ve výživě a ochraně rostlin, s.r.o., které jsem jednatelem a kterou jsem v roce 2016 založil, zastupuje firmu Bioiberica ze Španělska a ta je sponzorem FC Barcelona. Každý rok se snažíme se skupinou cca. 20 zákazníků navštívit naši dodavatelskou firmu, která sídlí 60 km nad Barcelonou a se zákazníky navštívit buď zápas Španělské ligy nebo Ligy mistrů. Loni jsme navštívili zápas FC Barcelona – SK Slavia Praha v Lize Mistrů. Pro většinu to byl nezapomenutelný zážitek, navštívit Camp Nou s kapacitou přes 90 000 lidí a vidět Messiho na vlastní oči – hlavně Jája a Honzík byli nadšení a chtějí tam znovu, nejlépe každý rok.“

Řekněte nám něco o vaší společnosti, čím se zabývá?

„Firma Bupor – poradenství ve výživě a ochraně rostlin, s.r.o. vznikla v roce 2016. O tom, co bude firma zákazníkům nabízet, jsem přemýšlel zhruba rok před tím. Hlavním zdrojem firmy je poradenství pro české zemědělské podniky, podnikatele a soukromé zemědělce.

Poradenství funguje od zasetí po sklizeň a je zaměřeno na tvorbu vysokých výnosů. Úkolem poradenství je pomoci zemědělským podnikům vybrat vhodné odrůdy do jejich lokality, poradit s výživou a ochranou rostlin a výběrem vhodných přípravků za co nejlepší cenu.

Druhou stěžejní věcí je prodej přípravků na ochranu rostlin, hnojiv, osiv a vedení evidencí přípravků na ochranu rostlin a hnojiv.

Třetí a nejvýznamnější je pro Bupor zastoupení firem jako je Bioiberica ze Španělska, která vyrábí přípravky na eliminaci dopadu sucha, což je čím dál větší téma českého a evropského zemědělství. U této firmy máme exkluzivitu na ČR. Dále zastupujeme firmu Muller z USA, Aventro ze Švýcarska a další.“