Slovan Havlíčkův Brod vs FŠ Třebíč

JFA vs FŠ Třebíč

Další neděle a další miniliga. Tentokrát už poslední ve složení Foška, Vysočina Jihlava, Slovan H.Brod a JFA (Jihočeská fotbalová akademie) a s naším asi nejlepším vystoupením v rámci miniligy.

Nominace: Cízl, Hotový, Chládek, Krejcar, Krejčí, Palát, Petrák, Procházka M., Řezníček, Slatinský, Sobotka, Veleba

Díky páteční tréninkové konfrontaci s kluky z ročníku 2008, jsme si uvědomili, jak těžké je získávat míč pokud se do presinku nezapojí celý tým. Nejen že pak nezískáváme míč blízko soupeřově brance, ale nabízíme soupeři čas i místo k nebezpečnému útoku. Toto jsme chtěli přidat k tématům, na kterých dlouhodobě pracujeme.

Vysočina Jihlava: Do turnaje jsme vstoupili výborně a právě rychlý týmový presink nám pomáhal zavřít soupeře u jejich branky. Když se přidala odvaha a kvalita v 1v1, byl z toho povedený výkon a vyhraný první poločas. Druhý poločas už od nás, tak aktivní nebyl a dovolovali jsme soupeři vyjíždět do nebezpečných útoků a být dřív u odražených míčů. Bohužel většinu gólu, které jsme dostali, byly právě po nedůrazu v předbrankovém prostoru nebo chybou v rozehrávce od brankáře. Výsledkově tedy sice prohraný, ale herně zajímavý zápas.

Slovan H.Brod: Otočený průběh oproti prvnímu zápasu. První poločas jsme často neřešili situace správně a důrazně a tak se Brod lehce dostával k zakončení a dával góly, na které se nemusel nadřít. Po poločasové diskuzi vyplynulo, že k otočení budeme muset zlepšit rozehru od brankáře a znovu nastartovat týmový presink. A to se podařilo. Najednou krásně fungovalo zajišťování brankářem, který sbíral propadlé míče. Fungoval týmový presink u soupeřovy branky a některé situace jsme už řešili i týmovou kombinací, která vedla volným prostorem. 1v1 pak fungovalo jako po celý turnaj a tak suma sumárum otočený zápas jak výsledkově tak i herně.

JFA: V posledním zápase jsme až na pár zaváhání dominovali. Byli jsme lepší ve hře na míči a v situacích 1v1 a 1v2. Také jsme zlepšili chuť obránců pomoct při přečíslování a dostávat se do zakončení, a tak jsme ve finální části mohli volit z více variant, jak dát gól. Kluci si také zahráli na jiných postech aby zlepšili orientaci na větším hřišti.

• + zapojení celého týmu při presinku
  • + zlepšení hry brankáře (vysoké postavení a zajišťování hry)
  • + dovednosti při 1v1 a 1v2
  • + zlepšení řešení situací (v některých situacích už vidíme i kombinační řešení)
  • – slabá aktivita při rozehře od brankáře
  • – horší komunikace a důraz před vlastní brankou

Neymar (David Petrák): „Dobře jsme vytvářeli na soupeře tlak. Dařilo se nám 1 na 1. Mohli jsme si víc nabíhat, když měl náš brankář míč.“