U12 – Odveta se Žďárem n.S.

Seznam zápasů

Žďár n.S. vs FŠ Třebíč

U12 - Mladší žáci "B"

Výsledek
6 : 9

Sestava
Cízl, Hotový, Kratochvíl, Krejcar, Németh, Palát, Procházka D., Procházka M., Průšová, Slatinský, Veleba, (Jančok, Čermák, Pokorný)


V neděli jsme v úmorném teple zajížděli do Žďáru nad Sázavou změřit síly s místními hráči kategorie U12. Do zápasu jsme šli v kombinované sestavě, kdy nám někteří hráči chyběli, další měli v nohách sobotní zápas s U13 a dále se u nás na každou třetinu otočil jeden hráč U11. Kluci se stejným soupeřem sehráli 14 dní zpět na domácím stadionu herně i výsledkově vyrovnané utkání, a tak jsme se znovu mohli těšit na zajímavou konfrontaci.

Hlavním úkolem, který jsme chtěli plnit byla neustálá pomoc hráči s míčem, aby si mohl vybírat, zda bude soupeře obcházet či si kolem něj narazí. S tím pak bylo spojeno téma kontroly prostoru kolem sebe abychom věděli jak a kam přebírat míč a v neposlední řadě jsme se chtěli zase trochu posunout ve vnímání velikosti hřiště (nyní hlavně v kompaktnosti – obrana doplňuje a doráží hráče v útoku a naopak a dále posouvání hráčů do těžiště hry – naše krycí označení „rohlík“).

Za zápas musím všechny velmi pochválit. Nejen že i v úmorném vedru kluci nastavili poměrně vysokou aktivitu, ale hlavně se ve hře objevovaly všechny aspekty, na kterých jsme chtěli pracovat. Odvážil bych se říct, že snad jen kromě prvních 5-10min jsme byli herně kvalitnějším a zajímavějším týmem. Všichni se snažili zlepšovat a posouvat se v týmově zadaných úkolech. Ty jsme pak o pauzách vždy jen osvěžili a trochu více konkretizovali abychom vychytali drobné mouchy. Během hry jsme pak jen individuálně zaměřovali pozornost jednotlivých hráčů na brzdy, které bychom ještě mohli odbrzdit. Ve hře se pak krásně objevovaly prvky, které tam chceme vidět a dál na nich stavět jako např. odvážná a kreativní rozehra od brankáře podpořená aktivitou hráčů v poli, spolupráce trojúhelníku (krajní bek – střední záložník – krajní záložník), doplňování útoku obranou a následné rychlé presování po ztrátě míče, konstruktivní odebírání míčů, vyvážení a zapojení se obránců do útoku, odvaha a kvalita při řešení 1v1 a 1v2 (velká kvalita díky možnosti pomoci s ostatními do narážečky) a další. Velmi pozitivně hodnotím i zapojení hráčů U11 (Jančok, Čermák-poprvé, Pokorný), kdy všichni ukázali dobrou aktivitu, přehled a dovednosti a těším se na jejich další zapojení. Zápas ukázal, že jsme schopni udržet pozornost na zadaných tématech a také, že při opakovaném zkoušení a prožívání si těchto situací, se umíme posouvat, zlepšovat a učit.

Také bych chtěl poděkovat rodičům nejen za fanouškovskou podporu, ale i za pomoc při dodržování pitného režimu nejen hráčů ale i trenérů.