U12 – Přátelák s Brtnicí

Seznam zápasů

FŠ Třebíč vs Sokol Brtnice

U10C - Starší přípravka "C" (nepoužíváme)

Výsledek
2 : 9

Sestava
Blažek A., Blažek D., Kratochvíl, Németh, Novák, Palík, Poláček, Procházka M., Průšová, Tománek, Vafek, Zubák


První zápas také pro druhou půlku hráčů ročníku 2009.

Na neděli 16.5.2021 jsme si domluvili přátelské utkání se Sokolem Brtnice. Když už se konečně umoudřila vláda s opatřeními a omezeními, tak nám nepřálo počasí a tak se ještě na poslední chvíli měnilo místo na umělou trávu při ZŠ Bartuškově. Tohoto soupeře hráči znali z loňska, kdy s ním sbírali první zkušenosti na větším hřišti. V neděli jsme tedy čekali vyspělé, rychlé a jednoduše hrající hráče. Cíle zápasu byli následující: vysoká aktivita při nabíhání a hře s míčem, ale také při presinku a obsazování soupeře.

Na začátku utkání dominovala Brtnice. Hráči Brtnice těžili ze své síly v soubojích a rychlosti při přechodu do útoku. Než jsme se nadáli, napadalo do naší sítě několik gólů. S přibývajícím časem jsme se osmělovali i mi a ke konci poločasu jsme již hru opticky vyrovnávali, nicméně nám stále chyběl větší drajv abychom byli více nebezpeční. V pauze jsme si poukázali na největší brzdy. Rychlejší posouvání hry do volna po zisku míče, tak aby docházelo k méně soubojům, které jsme prohrávali. V druhém poločase na nás bylo znát lehké zlepšení, kdy hra byla vyrovnaná a my byli schopni držet míč a dostat se i do zakončení. Velké zlepšení bylo vidět na individuálním řešení, kdy oproti kličkování na místě jsme se dostali s míčem a obcházením do běhu a byli tak častěji úspěšní. Někteří hráči, také přitvrdili v soubojích a tak jsme po ztrátě dokázali míče znovu získat. Druhá půlka byla herně i výsledkově vyrovnanější, ale zlepšení bylo znát hlavně na individuálních výkonech. Bohužel máme co dohánět v týmovém obrazu, kdy nám chybí vnímání většího hřiště a také vyhodnocování své činnosti nejen v souvislosti vlastní hry, ale také v prospěšnosti pro celý tým.

Děkujeme hráčům ročníku 2008 za pomoc, všichni byli příkladem pro mladší kamarády a také soupeři za možnost zahrát si po takové době zápas.

David B.: „Od začátku se nám moc nedařilo, nebyli jsme rozehraní a ještě jsme nebyli úplně zvyklí na velké hřiště. Ke konci prvního poločasu jsme začali hrát, ale už bylo pozdě. Druhý poločas už byl výrazně lepší než první, ale u některých hráčů se nic nezměnilo. Jinak jsme měli rychleji nahrávat a nechodit tolik do soubojů, protože nám to většinou vzali, a když ne, tak jsme tam začali na místě kličkovat, ale stejně to k ničemu nevedlo. Nebyli jsme moc důrazní, někdo si nedržel své posty (to byla například i jedna z mých chyb) a zbytečně nám potom pronikali po lajnách, kde nikdo od nás nebyl. Pak když jsme se dostali do útoku k jejich bráně, tak jsme zabrali, ale často se nám nepovedlo zakončení. Jinak jsme měli někdy hezké akce a celkem často se někdo dobře uvolnil. Nebyl to pro nás moc dobrý zápas, ale snad jsme se zase něco naučili do příště.“