U12 – Přátelák se Spartou Brno

Seznam zápasů

Sparta Brno vs FŠ Třebíč

U12 - Mladší žáci "B"

Výsledek1. třetina2. třetina
4 : 83 : 30 : 2

Sestava
Cízl, Gotthard, Hotový D., Hotový J., Chládek, Jančok, Krejcar, Krejčí, Palát, Petrák, Pokorný, Procházka D., Řezníček, Slatinský, Veleba


Konečně zápas – NEUVĚŘITELNÉ!!!!

Po avizovaném podzimním „14 denním“ omezení jsme se s kluky v sobotu 15.5.2021 konečně zase vypravili na zápas. Soupeřem nám byli kluci ze Sparty Brno. I když byl začátek stanoven už na 8:30 a nakonec se zápas musel kvůli podmáčenému terénu přesouvat na vedlejší umělou trávu, bylo jasné, že nadšení nás všech z prvního opravdového zápasu nic nepřekazí. Kluci chtěli znovu zažít to napětí a já byl zvědavý, jak si po takové době povedeme v přímém srovnání soupeře, který nás v prvním zápase SpSM porazil.

Od povolení skupinových a později hromadných tréninků v našem procesu převládá herní trénink se zaměřením na opětovné poznávání a přícházení si na principy a mechanismy hry na sedmičkovém hřišti a hry jako takové. V komunikaci tak často narážíme na výrazy jako aktivita, přepínání, doplňování, volný prostor, presování, velké a malé hřiště apod.. Pro tento zápas jsme si vypíchli jako hlavní zaměření vnímání velikosti hřiště (velké po zisku a malé po ztrátě) a vnímání prostoru kolem sebe (mám zkontrolovaný prostor před převzetím míče? sleduji nejen soupeře s míčem, ale i soupeře pohybujícího se v mém prostoru?).

Zápas samotný začal vyrovnanou první třetinou, kdy byla naše hra dost kostrbatá. Nedařilo se nám míč po zisku dostávat do volného prostoru a tak jsme často po zisku o míč rychle přicházeli. Také naše aktivita jak při presování i obsazování byla nízká. Soupeře jsme při vyjíždění nechali otočit a tím mu dali prostor pro přihrávku nebo obcházení. Roztahování hřiště po zisku bylo pomalé a hráči často nabíhali do přehuštěného středu hřiště. Při hře soupeře jsme naopak zůstávali mimo těžiště a tak presink nebyl tak silný. Soupeř ale také nijak neexceloval a tak byl stav vyrovnaný.

V pauze jsme probrali hlavní nedostatky – presovat a obsazovat hráče aby se nestihli otočit, přesouvat se do těžiště a po zisku mnohem rychleji roztahovat a využívat volný prostor. Hra najednou vypadala úplně jinak, opticky i herně jsme soupeře jasně přehrávali. Míče jsme díky presinku byli schopni získávat hned po rozehře soupeře a v případě ojedinělé útočné aktivity soupeře jsme díky posouvání a zajišťování pouštěli hráče do zakončení jen minimálně. My jsme naopak díky práci s velikostí hřiště měli více prostoru jak pro kombinační tak i pro individuální řešení. V zápase byly vidět krásné spolupráce při vyjíždění od brankáře či při pronikání k soupeřově brance. Zároveň mě ale potěšilo, že jsme si často zvolili odvážné individuální řešení a to i v nelehkých situacích a většinou měli kvalitu na jejich vyřešení. Napočítal jsem asi 7 nebo 8 parádních zidanovek a mnoho jiných kliček (nevím zda si kluci dali nějakou vlastní výzvu). Také byla od druhé třetiny vidět fyzická převaha, kdy jsme byli ve hře rychlejší a silnější (v duchu mě hřála myšlenka, že ty hodiny odhazování sněhu a trénování na umělce možná k něčemu byly, ale kdo ví :-D). V tomto duchu probíhala vlastně celá druhá i třetí třetina. Při závěrečném hodnocení jsme tedy s kluky probrali změny vedoucí ke zlepšení ale i aspekty hry, které jsme v zápase moc vylepšit nedokázali. Tímto aspektem bylo hlavně zakončování a to jak razance našich střel, tak hlavně umístění, kdy snad 80% našich střel trefilo stojícího brankáře. Skóre tedy mohlo vypadat ještě lépe.

Zápas s námi absolvovali i někteří hráči ročníku 2010, ty se ukázali opět v dobrém světle a já s nimi počítám s větším či menším zapojení i do dalších zápasů i tréninků. Děkujeme i soupeři za možnost sehrání zápasu, po domluvě se možná ještě do léta potkáme a jdeme do tréninku s nové nabytou zpětnou vazbou a snad i zápalem pro další zlepšování.

Domča P.: “ Dařilo se nám roztahování a nabíhání, měli jsme dobré přihrávky a technicky jsme na tom byli líp než soupeř. Mohli jsem zlepšit střelbu, protože jsme vždycky vystřelili přímo do rukavic. Dnešní zápas mě bavil a jsem rád, že už zase můžeme hrát.“