U12 – PU proti Koněšínu

Seznam zápasů

TJ Trnava/FŠ Třebíč vs TJ Koněšín

U12 - Mladší žáci "B"

Výsledek
8 : 5

V neděli 16.8.2020 se uskutečnil přátelský zápas našeho sdruženého družstva mladších žáků, kde hráči Fošky nastupují společně s hráči TJ Trnava. Soupeřem našeho týmu byl na krásně připraveném trávníku v Trnavě tým z Koněšína.

Nominace: Blažek D., Jurda, Kratochvíl A., Kratochvíl T., Procházka D., Procházka M., Průšová, Vafek (všichni FŠ), Dvořáček, Hrnčař, Ostrý, Štefanovič (všichni Trnava)

V tomto složení, ve kterém absolvují i letošní soutěžní ročník okresního přeboru mladších žáků, si hráči zahráli teprve podruhé. Po nepovedeném výsledku i výkonu v Brtnici, jsme si před zápasem s hráči probírali přínosy kombinační hry a celkově principy hry na větším hřišti a větším počtu.

Ze zápasu byla patrná vyšší úroveň technických dovedností našich hráčů, kdy byly vidět povedené kličky v soubojích 1v1, odvážné přechody do útoku (i v podání našeho brankáře) a konstruktivní hra bez bezmyšlenkovitého odkopávání. V první půlce nás brzdilo vnímání a vyhodnocování situací, kdy jsme se občas zamotali do série kliček a nevnímali volné spoluhráče, z čehož pramenily chyby a rychlé protiútoky soupeře. Po poločasovém rozboru jsme ale právě tento aspekt u většiny hráčů významně posunuli, což se projevilo v držení míče a při rozvíjení útoků. Ze zápasu tak vyplynulo vnímání spoluhráčů a protihráčů a rozhodování ve volbě řešení jako důležité téma do tréninku. Musím pochválit všechny hráče za pozitivní přístup a chuť se zlepšovat jak v individuálním tak týmovém výkonu.