U12: Report z domácího turnaje

Hráči ročníku 2007 v tomto roce poprvé změřili síly se soupeři, a to v sobotu 5.1.2019 na domácím turnaji v hale SPŠT. Bohužel na turnaj nedorazil tým z Kohoutovic, a tak jsme soupeřili jen s týmy z V. Meziříčí, Starého Lískovce a Znojma. Na tento turnaj jsme opět postavili z důvodů většího vytížení 2 týmy.

Do turnaje jsme šli s cílem navázat na předvánoční zlepšující se herní dojem a otestovat, zda návyky, které jsme v loňském roce upevňovali, jsou již automatizované. Bohužel musím konstatovat, že NEJSOU! V útočné fázi byla minimální aktivita hráčů bez míče (náběhy, uvolnění, výměna pozic), a tak jsme většinu situací řešili individuálně a soubojově. V obranné fázi jsme pozdě přepínali, nedostupovali včas soupeře, a když jsme se do souboje dostali, naše tvrdost a touha opravdu získat míč byla malá. Jako jediné pozitivum vnímám zlepšenou chuť a dovednost ve hře 1v1, kdy si někteří hráči zkoušeli naučené i nové kličky a naše úspěšnost byla vcelku vysoká.

Myslím, že tento turnaj byl pro nás cenný jako zrcadlo (bohužel s nepěkným odrazem) naší tréninkové aktivity a chuti pracovat na sobě i jinde než na tréninku.