U13: mladší žáci vyrazili se dvěma týmy do Heřmanova Městce.

V sobotu, 5. ledna 2019, nás čekal v novém roce první halový turnaj, který pořádal p. Zvolánek pod záštitou MFK Chrudim v Heřmanově Městci. Díky tomu, že máme hodně hráčů v týmu, jsme mohli postavit dva týmy a zahrát si jak při dopolední, tak i odpolední části a porovnat se s mnoha týmy, které běžně nemáme možnost potkat. Navázali jsme na téma (rotací a výměny postů) před vánoci a sledovali, zda už jsme si je zautomatizovali i v herním (zápasovém) prostředí.

Dopolední skupina nám ukázala, že jsme se zase posunuli a pomalu téma vnímáme jako součást našeho herního projevu, ale v utkáních s „živějšími“ soupeři, bylo vidět, že se rotace a výměny postů z naší hry stále ještě vytrácí. I tak si kluci na turnaji s chutí zastříleli, předvedli mnoho pohledných momentů a bavili se předváděnou hrou. Navíc Robert Bulíček byl odměněn cenou pro nejlepšího hráče turnaje – gratulujeme!

Sestava: Borůvka, Bulíček, Hynek, Kasáček, Mareš, Polášek, Rygl, Syrový, Zubák

V odpolední části turnaje jsme chtěli navázat na práci z loňského roku a osvěžit si kombinační hru s vysokou aktivitou. Tématem byla i rotace všech zainteresovaných hráčů v poli. Očekávali jsme, že budeme dominantním týmem, ale skutečnost byla jiná. Naši soupeři hráli jednoduchý fotbal, se kterým jsme měli problémy. Mnohdy jsme si nevěděli rady s vykopnutými míči na naši obranou třetinu. Často jsme dělali nevynucené chyby, které soupeř snadno trestal. Od úvodu turnaje se nám nedařila kombinace, což mělo za následek, že se hráči báli hrát. Samotní kluci cítili, že to není ono. Proto jsme se v hráčích snažili vyvolat pocit, že jsou na hřišti za domem a hrají fotbal pro radost a zábavu. V ten moment se většina kluků uvolnila a skutečně se začali bavit turnajem. Nakonec jsme obsadili třetí pozici. Matyáš Třešl byl dokonce vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. Nutno dodat, že jsme čelili několika velmi emočně vypjatým situacím. Chlapci zaslouží poděkování za to, jak se s nelehkými situacemi poprali.

Sestava: Trešl, Maňásek, Nestrojil, Mucha, Puzrla, Pokorný, Janík, Matějka, Kučerňák, Nguyen

trenéři Beran a Chalupa