U12: Report z prvního mistrovského utkání se Zbrojovkou Brno

Seznam zápasů

SK FŠ Třebíč vs Zbrojovka Brno

U12 - Mladší žáci "B"

Výsledek
2 : 24

Sestava
Gruszka, Pokorný, Čermák, Štraus, Jančok, Lapeš, Hlouch, Hotový, Jurka, Hadraba

Střelci
Jančok, Hotový

Do prvního utkání jsme šli s tématem, kterému jsme se věnovali na soustředění – aktivita při rozehrávce od brankáře. Zároveň s tím jsme chtěli pracovat s naší energií, neboť jsme ten den byli po náročném soustředění a byl nás do hry menší počet.

Chci v první řadě před kluky smeknout, že celý zápas odehráli v maximálním nasazení a neodpadli. Dále bych chtěl ocenit chuť hrát a tvořit, i když jsme dostávali velké množství branek.

Co se týče tématu rozehrávky od brankáře, to se nám první dvě třetiny moc nedařilo. Když kluci změnili pozici, ve které byli a soupeř si je obsadil, již už žádný další uvolňovací „manévr“ nenastal a šli jsme do pasitivy a tím jsme se dostávali při rozehrávce snadno pod tlak. Třetí třetinu jsme se výrazněji v tomto tématu zlepšili a k vidění bylo několik výměn pozic, nebo uvolnění prostoru a jeho využití jiným hráčem.

Chtěl bych vyzvdihnout hru Matyho Gruszky, který jako brankář se výtečně zapojoval do hry, skvěle ji četl a mnoho akcí Zbrojovky přerušil svým předskočením soupeře a zahájil mnoho protiútoků.

Rozehrávka od brankáře bude naším dlouhodobým tématem.