U12: Report z utkání s Kroměříží

Seznam zápasů

SK FŠ Třebíč vs Kroměříž

U12 - Mladší žáci "B"

Výsledek1. třetina2. třetina
1 : 101 : 20 : 3

Sestava
Jonáš, Kirchdorfer, Hotový, Štraus, Hlouch, Lapeš, Pokorný, Jančok, Peníška, Růžička, Hadraba, Gruszka, Čermák, Vala

Střelci
Jančok

Popis zápasu

Do utkání s Kroměříží jsme vstupovali opět s důrazem na to, abychom byli co nejvíce na míči, uměli si udělat kolem soupeře prostor, po ztrátě míče co nejvíce zmenšovat hřiště kolem míče a být nekompromisní v zakončení.

První třetinu se první dva aspekty dařilo poměrně dobře naplňovat, byť jsme nechytili začátek a dostali jsme z kraje dva hloupější góly. Avšak jsme se oklepali, klukům se dařilo rozpoznávat, kde na hřišti je velmi husto a uměli „přelít“ těžiště hry do prostor, kde bylo volněji pro tvoření. Příležitostí jsme si sice moc nevytvořili, ale hrál se poměrně vyrovnaný fotbal.

Bohužel druhou a třetí třetinu jsme začali extrémně propadat v kvalitě přihrávek a tak naprosto zbytečně velké množství energie padlo na hašení našich chyb. Byť jsme si o pauze říkali, že je třeba si dát pozor na hru soupeře přes krajní útočníky a lépe pozorovat prostor kolem sebe, stále jsme se velmi naivně nechávali za sebou a vyzývali jsme soupeře k velmi častému ohrožování naší branky. Mrzelo mě, že jsme se nebyli schopni sami od sebe rozhlížet po hřišti, abychom měli přehled, kde máme své soupeře a spoustu gólů jsme lacino darovali. Se stoupající únavou, která logicky musela po zachraňování našich lehkovážných chyb přijít, se začaly promítat i nevhodné řešení situací na naší polovině (kličky do hráčů, nepřesná převzetí míče, nebo ztráta kontroly nad prostorem, nepřesné přihrávky) a už se víceméně hrálo jen na jednu branku a jediní, kdo byl ještě schopný být nebezpečný dopředu byl Jančok a Hlouch, neboť byli téměř jediní, kdo měl na útočení síly.

Považuji tento zápas za škodu, protože proti nám nastoupil doposud herně nejsympatičtější soupeř, se kterým jsme mohli sehrát dovednostně mnohem zajímavější partii, nebýt špatné kvality přihrávek a lepším vnímáním hráčů v prostoru.