U13: Mistrovské utkání ve Žďáru nad Sázavou

Seznam zápasů

Žďár nad Sázavou vs SK FŠ Třebíč

U13 - Mladší žáci

Výsledek1. třetina2. třetina
8 : 104 : 34 : 7

Sestava
Jonáš, Kojan - Bartůněk, Coufal, Čermák, Gruszka, Hadraba, Hlouch, Hotový, Mikuláš, Pokorný, Růžička, Štraus, Vala

Střelci
Hotový 3, Štraus 3, Čermák, Hadraba, Jonáš, Vala

Popis zápasu

Další mistrovské utkání nás zavedlo na půdu Žďáru nad Sázavou.

Po celou dobu utkání jsme měli více ze hry, opět se nám dařila výstavba hry od brankáře a tentokrát jsme se dokázali napojit také ve finální třetině hřiště. V prvním poločase nás brzdila nekoncentrace až laxnost v „běžných“ přihrávkách, proto jsme pouštěli soupeře víc do hry, než bychom měli. Ten spoléhal zejména na 2 fyzicky vyspělé hráče, kteří když dostali prostor se rozběhnout, bylo velmi obtížné je zastavit.

Ve druhém poločase jsme se vyvarovali takovému počtu ztrát a měli ještě více ze hry, navíc se nám dařilo díky vysokému napadání získávat míče v okamžiku, kdy jej měl Žďár zrovna v držení u své brány (ačkoliv je potřeba si říci, že soupeř tyto situace velmi často řešil dlouhým míčem dopředu). Do druhé půle jsme také reagovali taktickými kroky, což přineslo více brankových příležitostí na našich kopačkách, zároveň jsme ale neustoupili od konstruktivity v defenzivní třetině hřiště.

Zcela otevřeně je však potřeba poukázat na fakt, že soupeře s takovým pojetím hry bychom neměli dostávat tolik do hry a naopak bychom měli mít ještě větší procento držení míče a tím tak hru pod kontrolou.