U13: První mistrovské utkání s Havl. Brodem

Sestava
Jeleček, Hájek, Buršík, Eliáš, Pudil, Polehla, Musil, Duong, Kejnovský, Kuna, Durda, Křivánek, Melichar, Záruba

Střelci
2x Polehla, 2x Duong, 1x Kejnovský

Do utkání vstoupil lépe soupeř. Více se hrálo na naší polovině hřiště, soupeř se dostával do šancí, které končily standardními situacemi pro HB a naši hráči si nedokázali s jednoduše zahrávanými rohy poradit. Nevhodné postavení vůči brance i soupeři vyústilo v časté ohrožení branky i góly do naší sítě.

Po 20 minutách se hra trochu srovnala a začali jsme se více dostávat na polovinu soupeře i do zjevných brankových příležitostí, kde nám chyběla pro změnu větší rozhodnost. Každopádně se více objevovaly pasáže, po kterých jdeme – obklíčit soupeře, mít prostor kolem něj na součinnost i manipulaci s míčem.

Skóre jsme sice otočili do konce poločasu v náš prospěch, ale celkově byla cítit z celého poločasu, ze celkově víc ze hry měl Havlíčkův Brod.

Do druhé poločasu jsem vstoupili dobře, zvýšili jsme náskok, ale nástup nám nevydržel dlouho. Po 50 minutách začali fyzicky někteří hráči „odpadat“, vznikaly mezi námi velké mezery, nestíhali jsme dostupovat, ulehlčovali jsme soupeři přechod na naši polovinu a vypadalo to, že se už do utkání nedostaneme. V 65. minutě jsme se nadechli a dostávali jsme se zpět k principům, na kterých chceme stavět – přečíslovat soupeře v malých prostorech, jít hrát spolu a dostávali jsme se do mnoha situací, kde jsme ztroskotali na nepřesnosti v dovednostech (špatné převzetí, přihrávka na paty).

Někteří hráči potřebují výrazně zvýšit kondiční připravenost, protože jsou pasáže, kdy na hřišti vypadnou 2-3 hráči, a na hřišti je to ohromně znát, protože chybíme v místech, kde potřebujeme spolu kooperovat a hráči chybí, nebo po ztrátě má soupeř čas a místo k získání rychlosti i prostorové převahy a dostáváme se do velké nevýhody.