U13: Report z domácího turnaje a utkání s Vysočinou Jihlava

Domácí turnaj v Třebíči

Nominace: Trešl, Syrový, Pokorný, Nestrojil, Zubák, Matoušek, Borůvka

V sobotu 26.1.2019 se v Třebíči konal domácí turnaj pro hráče ročníku 2006 a mladší. Turnaj se odehrál na hale SPŠT za účasti čtyř týmů. Do Třebíče si přijeli změřit síly hráči Velkého Meziříčí a Znojma (Znojmo vytvořilo dva týmy). Hrací čas byl stanoven na 16 minut. Hrálo se systémem každý s každým ve dvou kolech.

Po diskuzi s hráči jsme došli k závěru, že se kluci pokusí celý turnaj řídit a hodnotit sami. Hráči sami cítili, že by se na turnaji mohli zaměřit na finální zakončení včetně práce s míčem v maximální rychlosti. Krom těchto témat si každý z hráčů zvolil ještě svůj osobní cíl na turnaji. Ve všech šesti utkání jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry. Bylo vidět, že se hráči fotbalem baví. Opět jsme si díky pohledným kombinacím vytvořili spoustu šancí. V zakončení jsme tentokráte působili mnohem jistěji než na předešlých turnajích. Za celý turnaj jsme nepoznali hořkost porážky. Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu

Utkání s FC Vysočina Jihlava

Na neděli 27.1.2019 jsme se domluvili s FC Vysočina Jihlava, že u nich na umělé trávě sehrajeme utkání 4x30minut. Kluky jsme tím chtěli vystavit do další nové situace, kterou ještě nikdy nezažili, kdy jsme tým rozdělili na dvě sestavy a každá z nich odehrála za sebou 2x30minut takřka bez střídání, navíc jak častěji trénujeme přes zimu v tělocvičnách a venku pouze jeden trénink, jsme počítali s nedostatky spojené s organizací hry 7+1, které s tím souvisí a díky tomu, jsme mohli v naší hře pozorovat věci, které se běžně neukazují a cíleně se na nich snažit pracovat.

Sestava 1: Borůvka, Janík, Kasáček, Maňásek, Mucha, Puzrla, Šubert a Trešl

Sestava 2: Bulíček, Janík, Nestrojil, Pokorný, Polášek, Rygl, Syrový, Trešl a Zubák

Kluky bych chtěl v první řadě pochválit, jak se k nové situaci postavili (někteří měli den předtím halový turnaj a někteří se vrátili v sobotu unavení z hor). Do utkání jsme se snažili na větší hřiště (7+1) přenášet témata, která nám již jdou v zápasech na malém hřišti 4+1 (Rotace, výměny postů, klid na míči při kombinaci), tím, že nemáme moc možností trénovat v týdnu na umělé trávě, je takový zápas pro nás ideální chvíle na zkoušení si jich a pracování na nich při utkání, což s sebou nese bohužel velkou chybovost při zkoušení, která potom působí na naši psychiku i v kombinaci s náročností odehrát za sebou 2x30minut bez střídání, oproti soupeři, který střídá 2 lajny po 5-10minutách. I tak jsme v utkání měli mnoho parádních momentů, kdy se ukazovalo, že někteří hráči jsou již na takový „způsob hry“ připravení, ale někteří stále ještě ne, myslím, že jsme si z utkání odnesli mnoho zajímavých podnětů, díky kterým si můžeme nastavit náš další tréninkový proces, dle nás utkání splnilo přesně to, co jsme od něj očekávali.