U13: Report z turnaje o Pohár starosty Nového Města na Moravě

Nominace: Trešl, Zubák, Polášek, Syrový, Mucha, Maňásek, Nestrojil, Šubert, Kasáček

Sportovní fotbalový klub Vrchovina pořádal v sobotu 17.11.2018 již 16 ročník turnaje „O pohár starosty NMNM 2018“. Turnaj se odehrál ve sportovní hale v Novém Veselí. Na turnaji se sjela velmi kvalitní fotbalová konkurence. Přijeli týmy FKM Vysočina Jihlava, SK Slavia Praha, FC Slovan Havlíčkův Brod, FŠ Třebíč, FC Velké Meziříčí a SFK Vrchovina Nové Město. Hrálo se systémem každý s každým na 15 zápasů po 14 minutách. Poté se odehrála finálová část o konečné umístění.

V týdnu před samotným turnajem jsme se v tréninkových jednotkách zabývali mimo jiné i rotací hráčů s otevíráním volných prostor pro přihrávku. Toto téma si nakonec chlapci zvolili jako úkol v turnaji (rotovat a být neustále v pohybu).

Na hráčích byla vidět velká snaha o plnění úkolu. Kluci na turnaji předvedli mnoho pohledných akcí, kterým tleskala solidně zaplněná hala. Cenou konfrontací byly dvě utkání s hráči Slávie Praha. V těchto zápasech se hrálo nahoru dolů, šance střídala šanci. Ve finálovém utkání právě proti Slávii jsme byli o jeden gól lepší a celý turnaj jsme tak vyhráli.

Turnajová komise při vyhlašování výsledků vyhlásila nejlepším brankářem turnaje našeho brankáře Matyáše Trešla.

Finálové utkání o 1. místo

FŠ Třebíč – SK Slavia Praha 1:0

Zápasy v základní skupině:

FŠ Třebíč – Havl.Brod  6:0
SFK Vrchovina – FŠ Třebíč 1:3
Slavia Praha – FŠ Třebíč 1:0
FŠ Třebíč – Vysočina Jihlava  1:0
Velké Meziříčí – FŠ Třebíč  1:3