U13: Report z utkání s Vysočinou Jihlava

Netradičně v sobotu odpoledne jsme zavítali na hřiště v Antonínově Dole a změřili síly s Vysočinou Jihlava.

Vysočina Jihlava – FŠ Třebíč 15:1 (3:0, 8:0, 4:1)

Nominace: Bartes, Brabec, Drtílek, Hala, Hynek, Jančok, Kolář, Ludvík, Mastný, Muška, Procházka, Rambousek, Šín

Úkoly do zápasu:
1) výběr a realizace řešení při zakládání útoků
2) aktivita po přihrávce a s tím spojené narážečky
3) organizace hry (posouvání a zajišťování) v defenzivě

Ad 1) V první třetině chválím kluky za kreativitu při vyjíždění od brankáře. Kluci střídali vyjíždění přes narážečky s hráčem na zádech a odskočení do otevřeného postavení a tak jsme byli v přechodu do střední části hřiště často úspěšní. Bohužel naše aktivita v této činnosti během zápasu kolísala a tak jsme soupeři povolili zejména v druhé třetině dát laciné góly (OPĚT!!!), možná je to tím, že zatím volíme nejčastěji cestu středem, kde to má soupeř po naší ztrátě nejlehčí. Do tréninku tak budeme chtít upevňovat a automatizovat tyto principy a dále pracovat na pokračování akce na soupeřově polovině.

Ad 2) Zde vidím znatelný pokrok, kdy kluci jsou si schopni pomoct jednoduchou narážečkou nebo narážečkou na třetího a vyjet tak ze zavřeného prostoru. I přes ještě se vyskytující chyby v přesnosti (kdy z několika jsme dostali i gól) chválím za přenášení tohoto tématu do zápasu. Dále je potřeba udržet aktivitu hráčů bez míče v celém zápase. V tomto tématu chceme dál rozvíjet přesnost a vhodnost tohoto řešení v různých situacích zápasu.

Ad 3) Úroveň pochopení pozičního bránění a posouvání se po hřišti při obranné činnosti je zatím u hráčů různá. U někoho je již vidět práce při zmenšování hřiště a vzájemné zajišťování, ale někteří hráči jsou stále fixováni na osobní bránění místo součinnostního. Také si myslím, že tuto poziční zónovou obranu máme na lepší úrovni mezi obránci a zatím ji moc neumíme skloubit se záložníky na celohřišťovou hru. Zde vidím velký prostor ke zlepšení (velké/malé hřiště, přistupování/odstupování od hráčů, posouvání se po hřišti, atd.).

Celkově hodnotím zápas jako podnětný, kdy nám ukázal úroveň dovedností, na kterých si nyní v tréninku pracujeme. Hlavně první a třetí třetina byla povedená a nebýt naší zbrklosti v zakončení mohly tyto třetiny skončit vyrovnanějším skórem. Naopak druhá třetina (proč to tak u nás bývá???) byla z hledisek úkolu tragická.

Franta Brabec: „Dostávali jsme góly díky našim individuálním chybám. Velmi často jsme byli málo důrazní. Při koncovce jsme několikrát zbrkle stříleli na bránu a nedívali jsme se, kde stojí brankář, který často vybíhal hodně daleko z brány. Naše nabídka od brankáře byla malá, někdy jsme rotovali. Obránci byli někdy daleko od sebe, čímž jsme udělali prostor pro průniky soupeře.“