U13: report z utkání v Kroměříži

SK Hanácká Slavia Kroměříž

V sobotu 18.5.2019 nás čekal další soupeř z Kroměříže, na utkání jsme se trenéři velmi těšili, protože je to soupeř, který se vždy snaží hrát moderní fotbal s prvky pressinku a pro nás jsou to velmi přínosné utkání.

SK Fotbalová škola Třebíč vs. SK Hanácká Slavia Kroměříž 3:2 (0:0 ; 0:2 ; 3:0)

Branky: Nguyen, Maňásek a Matějka

Sestava: Trešl – Borůvka, Maňásek, Matoušek, Matějka, Nguyen, Pokorný, Rygl, Šubert, Zubák

Utkání bylo o to těžší, že jsme nemohli počítat s absencí hráčů.(2 zraněných, 2 v trestu, 4 vypomáhajících ročníku 2005 a navíc se po rozcvičce nemohl do utkání zapojit ještě jeden hráč, kterého trápila bolest kolene).

Ač jsme byli po celé utkání častěji na balónu, tak jsme první dvě třetiny nemohli vůbec najít způsob, jak překonat dobře organizovanou a neustále napadající obranu soupeře a hrozili jsme pouze z velkých vzdáleností nebo jen zbrkle řešili situace, které vypadali nadějně, navíc se soupeři podařilo vstřelit branku z rohu a jedné brejkové situace a naši hráči i ve spojitosti s nepříjemnými podmínkami (2 hráči na střídání) v tu chvíli působili velmi frustrovaně.

Před třetí třetinou jsme si důrazně řekli, co chceme hrát, jak o utkání přemýšlet a trošku přeházeli sestavu. Kluci ve třetí třetině ukázali obrovskou morální sílu tohoto týmu a přes všechnu únavu, která se do té doby nashromáždila, dokázali soupeře přehrát, najít cestičky do jejich obrany a i díky polevení napadání od hráčů domácí Kroměříže vstřelily pěkné branky.

Za snahu a touhu do poslední chvíle utkání vyhrát a hrát jak nejlépe dokážeme i při velké únavě zaslouží kluci velkou pochvalu.