U15: report ze zápasu s Havl. Brodem

Miloslav Bukáček: “Někteří by 1. poločas rádi vymazali z hlavy, já naopak tvrdím, že bychom si ho měli dobře zapamatovat. I bolestné momenty, nezdárná řešení, laksní přístup může posloužit jako silná a dobrá zkušenost, povede-li k uvědoměním a změnám, či práci na změnách. Tento zápas více než kdy jindy sice rozhodly individuální chyby, ale dalo to příležitost ukázat, jak jsme vnitřně silní – to první poločas rozhodně neprobudil a spíš prohluboval frustrace. Přestávka byla jednou z možností, jak dřímající vnitřní oheň probudit a nasměrovat. Druhý poločas byl jiné kafe, byť jsme udělali další chyby, které nás od loupeže bodů oddálily a nepřiblížily nás ani neproměné šance – přesto jsme mohli za druhý poločas odejít se vztyčenou hlavou, jelikož odhodlání zvrátit nepříznivý stav a vrhnout všechny síly do hry, dokud nás píšťalka od hry neoddělí, byly nezpochybnitelné faktory druhého poločasu, které nám mohou posloužit do budoucna lépe než výhra. Pro některé by to mohlo znamenat i poučení, že jednání v životech každého z nás nemá dopad pouze na náš život, ale často i na skupinu, rodinu, společnost, tým a s tím je potřeba, abychom se naučili pracovat, přijímat a vytvářet kolektivní odpovědnost, chápat priority, podřizovat se společným cílům, pracovat na nich, vytvářet si prostředí, ve kterém se budeme umět podpořit, ale i napomenout, abychom mohli dojít tam, kam dojít chceme. Děkuji osobně Brodu za tuto krásnou zkušenost a gratuluji k zaslouženému vítězství v zápase.”

Adam Havlík: “Do zápasu jsme vstoupili špatně a dostali rychlé góly. Ty naší hře rozhodně nepřidaly. Držení míče jsme sice měli větší, ale kombinovali jsme pouze kolem poloviny hřiště, nedostávali jsme se do finální fáze a nijak neohrožovali jejich brankáře. Naopak oni hrozili po našich chybách a téměř z každé střely dáli gól.
Do druhé poloviny jsme vstoupili o něco aktivněji, ale pořád to nenaplňovalo naše představy. Ke střelám jsme se dostávali častěji. Ty ale končily často daleko mimo branku. Soupeř naopak přidal góly po dalších chybách.
Tento zápas se nám nevydařil a doufám, že nám to poslouží jako poučení do další společné práce a připravíme se na další důležité zápasy. Snad si konec sezóny užijeme a naše hra bude vypadat podle našich představ. A třeba si zpřijemníme konec sezóny vítězstvím v soutěži.🏆“

Matěj Brabec: “Včera si myslím, že já osobně jsem hodně kazil nahrávky a některé situace jsem řešil až moc složitě. Směrem dopředu jsme často ztráceli míče, protože jsme moc kličkovali místo toho abychom si nahrávali i přesto se nám to někdy dařilo. Střelba v první polovině moc nebyla protože každý hledal moc ideální místo. V druhé polovině jsme naopak stříleli ze všeho a nebylo to dobré. První tři góly byli úplně zbytečné protože jsme si blbě zajistili hráče nebo propadli ve správcování. Přišlo my že většina to vzdala hned po dvou golech i když jsme soupeře prehravali a mohli jsme vpohodě dohnat náskok.”

Filip Blažek: “Vstup do zápasu se nám moc nepovedl, dostali jsme rychlé góly a tak 1. poločas skončil 4:1. Do druhého poločasu jsem šli s tím, že chceme se zápasem ještě něco udělat, obraz naší hry se o něco zlepšil, ale bohužel nám to nestačilo na bodový zisk.”

Roman Přikryl: “Řekl bych že na začátku zápasu se hodně objevovali individuální chyby a proto jsme dostali dva góly. První poločas byl celkově tragický nakopavali jsme balóny, chodili jsme do soubojů místo toho aby jsme přenesli hru. O poločase jsme změnili sestavu. Druhý poločas už byl lepší začli jsme kombinovat, přenášeli jsme hru. Ke konci druhého poločasu jsme na soupeře vyvíjeli velký tlak a snažili jsme se změnit skóre.”

Lukáš Vojáček: “První poločas byl hroznej. Nedokázali jsme v klidu rozehrát, nedostávali jsme se k zakončení. Všechno jsme hráli přes střed kterej byl hrozně zahuštěnej. V druhé polovině jsme začali hrát aktivně a dostávali jsme se do šancí z kterých jsme mohli dát góly. Začali jsme rychleji kombinovat a hrát přes lajny. Naše hra se o hodně zrychlila.”

Jakub Jurda: “Podle mého pohledu jsme první poločas začali katastroficky. Po 5 minutách jsme prohrávali 3:0 což pro nás zrovna dobré nebylo. Takže jsme první poločas prohráli 4:1. V druhém poločase jsme se probudili a vstřelili jsme 3 góly.”

Ondřej Chodák: “První polovinu jsme hráli otřesně. Pozdě jsme nahrávali nebo si vůbec nenahráli. Pořád jsme se chtěli dostat do té nejlepší pozice na střelu, ale trvalo nám to moc dlouho, takže jsme šance nepromněňovali. Dlouho nám trvalo dostat míč pod kontrolu a tím jsme o něj přicházeli. Z toho jsme pak dostávali góly. Do druhé poloviny jsme už nastoupili v lepším tempu, ale pořad to nestačilo. Občas jsme stříleli z nesmyslných pozic, když jsme mohli ještě nahrát. Jinak jsme už promněňovali víc naše šance, než v první polovině. Z toho si odnáším, že by jsme se měli víc soustředit na to, co v zápase děláme.”